Een krachtig Europees hogedrukgebied zorgt voor rustig, droog en zonnig alpenweer. Met een lagedrukgebied ten westen van Europa staat er een diepe zuidelijke luchtstroming die zachte lucht aanvoert.
Op wintersport met het hele gezin naar een rustig, maar sneeuwzeker skigebied in Italië? Vanuit het hotel zo de piste op skiën? In skigebied Gitschberg Jochtal, een verborgen pareltje in Zuid-Tirol, kan het. De hotels liggen allemaal aan of vlakbij de pistes en liften. Hier vind je charmante dorpjes, gezellige alpine sfeer en geniet je op 55 kilometer aan pistes van een adembenemend uitzicht op de Italiaanse Dolomieten. En na een actieve dag van heerlijk Italiaans eten. De must-visit bestemming voor wintersportliefhebbers van alle niveaus!
Super goede sneeuw op de berg . Dal afdaling is minder.een heel gezellig dorp met leuke restaurantjes. Prijs kwaliteit is top. Alleen helemaal boven op de berg is 1 restaurant belachelijk duur . Al met al een hele fijne vakantie gehad met het gezin echt de mooiste waard om terug te komen.
Verrast door de vele rode en zwarte pistes. Veiligheid van de pistes is van belang en dat merk je. Veel controleurs. Er is een blauwe afdaling, die niet meer blauw was toen wij er waren (groot slagveld op piste en beter om de lift te nemen voor laatste afdaling. Groene dal piste was dicht. Zwarte Valentin is echt zwart en toen wij er waren echt ijzig in de ochtend en bijna bruin met slushy ijs in de middag. Genoeg te doen en de gevorderde skiet kan in dit gebied ook aan zijn trekken komen. Franse apres-ski, maar meer feest dan in een regulier Frans skigebied!
Periode van 27 december tot 3 januari. Lange wachttijden aan praktisch iedere lift van minimum 15 minuten. Er zijn maar enkele pistes die echt toegankelijk zijn voor de beginnende skieër. Dalafdaling zeer slecht, extreem veel volk, bulten en ijzige stukken. De beginnende skieër moet zich hier zeker niet aan wagen. Aan het begin van de dalafdaling staat zelf Ski Patrol om aan te duiden dat er te veel volk op de piste zit. Sommige liften zijn tevens aan vervanging toe. Te veel volk voor mij, ik kom hier niet meer terug.
Prima paar dagen gehad in Les 2 Alpes. De nieuwe Jandri lift is top en zorgt voor een betere doorstroming in het gebied. Redelijk snel ga je van 1650 meter naar 3200 meter. Mooi brede blauwe pistes. Voor de gevorderde skiër geen enkel probleem om de dal afdaling te doen. Ja, het is wel druk aan het einde van de dag. Al met al prima skigebied voor een paar daagjes.
Vooral heel slechte pistes door de hooge temperaturen jammer maar daar gaat verandering in komen.
Vanacht wat sneeuw en de temperatuur omlaag.
Opzich heel mooi gebied maar de temperatuur echt veel te hoog waardoor slechte condities.
Het skigebied is slecht geprepareerd (of niet). Weinig pistes zijn open ondanks er veel sneeuw ligt. Er zijn maar een paar restaurants, het een daar is niet super. Het is druk waardoor je meer bezig bent met andere als zelf skiën.
Helaas vaak pistes dicht/afgesloten waardoor we vaak maar 1 kant opkomen. De pistes die open waren zijn wel top. Er mag ook weleens geïnvesteerd worden in nieuwe liften want naast de jandri is veel helaas wel ouwe meuk. Verder hebben ze bij de apres-ski nog nooit van fatsoenlijke muziek gehoord en staat de muziek op standje 100.
In een relatieve rustige week (begin maart nu) geweest dus weinig problemen met de drukte. Leuke brede pistes die in tegenstelling tot sommige berichten goed geprepareerd zijn. Wel is laatste gedeelte van de dal afdaling erg slecht, al moet wel gezegd worden dat het weer ook niet meewerkt (erg warm). Veel blauwe pistes die soms nog wel uitdagend zijn, maar overal lekker brede pistes (maar moeilijk kan ik het niet noemen). Eten op de piste is oké-ig. De piste hut op de Fee is wel aan te raden, alleen zijn de prijzen wel aan de hoge kant (is overig veel alles op de piste). In het dorp is het qua prijzen een stuk beter. Hotel Le Sherpa is wel top. Via Sunweb half-pension en dat is echt top qua eten en kamers (verwacht geen luxe).
Pistes zeer goed onderhouden tijdens de krokusweek. Eigenares van appartement vertelde dat er 30 jaar niet meer geinvesteerd was in infrastruktuur, sinds 3 jaar is inhaalbeweging gestart, waardoor aantal vernieuwde liften. De stoeltjesliften Village, Thuit en Le Fée nog steeds verouderd. Blauwe pistes vaak wel donkerblauw zoniet rood. Eten en drinken in dorp aan normale prijzen, maar op de pistes zeer duur in vergelijking met Oostenrijk en Italië. 22€ voor een spaghetti en 8€ voor een pintje bv. Maar het grote minpunt zijn het aantal toiletten op de pistes, en in de berghutten, geklaag alom, 10-12 toiletten, nog vaak onbruikbaar voor duizenden skiërs. Wachtrijen van 20 en meer geen uitzondering. Hier komen we nooit meer terug.
Super skien deze week 15 maart tm 22. Pistes super geprepareerd, lees dat sommigen skiers dat niet vinden?. Dan denk ik waar ben je dan geweest? Restaurants, dat is wat anders dan in Oostenrijk, prijzen hoger, maarr dat weet je als je in Frankrijk gaat skien, halve liter bier €10,-, dat is stevig:-). Personeel bij de liften en bij de restaurants erg vriendelijk, dank jullie wel.
Chalet Mounier ligt centraal in het sfeervolle landschap van Les Deux Alpes. 's Ochtends na het ontbijt stap je op de latten en sta je zo op de pistes, want de chalet ligt er direct aan. Hier heb je ruime keuze uit een honderdtal pistes, op verschillende niveau's. Het zwembad en de spa van het fijne hotel Mounier biedt aan het einde van de dag de nodige rust.
Base Camp Lodge Les Deux Alpes is een comfortabel hotel in de Franse Alpen. Het hotel ligt vlak bij de skipistes. Beginners en gevorderden halen hier hun wintersporthart op. De kamers zijn ontworpen in een moderne Alpenstijl en bieden comfort en ontspanning na een actieve dag in de sneeuw. Geniet van heerlijke gerechten in het restaurant van het hotel, waar de nadruk ligt op lokale en seizoensgebonden producten. Ook is er een gezellige bar waar je onder het genot van een drankje de dag nog even bespreekt. Bij Base Camp Lodge Les Deux Alpes geniet je van een verzorgde wintersportvakantie.
Résidence Meijotel biedt eenvoudige appartementen in het centrum van Les Deux Alpes. Zowel de piste als de lift liggen op slechts 50 meter, dus je eerste afdaling is hier nooit ver weg. Met appartementen voor 6 of 8 personen is deze résidence ook ideaal voor met een groep vrienden.
Hotel Ibiza is een verzorgd hotel in Les Deux Alpes. Het is ideaal gelegen met zowel de dichtstbijzijnde lift als het centrum op loopafstand. Zo hoef je hier niets van het skiën en après-skiën in dit gezellige dorp te missen. De kamers zijn netjes en verzorgd ingericht. Na een dag uitleven in het mooie skigebied kun je in de lobby weer even lekker opwarmen rond de grote open haard. Of neem alvast een welverdiend drankje in de gezellige hotelbar. Ben je toe aan wat meer ontspanning? Trek je dan even terug in het wellness gedeelte van Hotel Ibiza en kom weer helemaal tot rust.
Résidence Plein Sud ABC heeft een centrale ligging in Deux Alpes; en het centrum en met de piste en de lift op korte loopafstand. De appartementen zijn eenvoudig en allemaal net even anders ingericht. Na een dag uitleven op de piste is het leuk om de gezelligheid van het centrum nog even op te zoeken.
Résidence Vallées Blanche is een goed en populair complex in Les Deux Alpes en een ideale uitvalsbasis voor een je wintersportvakantie. De ligging is zeer gunstig; je zit hier in het gezellige centrum en op nog geen 50 meter van de dichtstbijzijnde oefenweide Limacons en de lift Jandri 1 en Jandri Express 1 liggen op slechts 300 meter. Na het nemen van deze liften sta jij direct midden in het gigantische skigebied. Zo sta je 's ochtends dus zo op de lange latten. De studio's zijn eenvoudig, maar netjes ingericht en sommige zijn ook voorzien van een balkon, gericht op het zuiden.
Hotel Club Les Crêtes (Belambra) is een nieuw hotel dat haar deuren in december 2023 heeft geopend in Les Deux Alpes 1800. Het hotel ligt op een kleine kilometer van het centrum en slechts 300 meter van de Village 1800 skilift. Aan het eind van de dag kun je tot vlakbij het hotel terugskiën!
De faciliteiten die het hotel aanbiedt zijn o.a.: lounge met een open haard, 2 restaurants, een ruime bar, theater, lift, wasservice, een skiberging met schoenenwarmer, een bagageopslag en een terras. Er is ook een wellness in het hotel. Hier vind je o.a. een sauna, Turks stoombad en een fitnessruimte. Er is ook een verwarmd binnenzwembad. Parkeren (betaald) kan in de garage en er zijn ca 8 oplaadplekken voor je electrische auto.
Dit hotel is met name ideaal voor families met kinderen. Voor deze kinderen wordt goed gezorgd. Hotel Club Les Crêtes (Belambra) biedt animatie voor alle leeftijden, van 4 maanden tot 17 jaar oud. 's Avonds geniet je van livemuziek en leuke shows voor het hele gezin!
Summit Travel biedt de 4-persoonskamers aan in categorie A, B en C. De types B en C bieden een uitzicht over de bergen of het dorp. De kamers bestaan uit 2 ruimtes en zijn voorzien van twee 1-persoonsbedden die samen een 2-persoonsbed kunnen vormen en een stapelbed. Verder zijn ze uitgerust met een tv, Nespresso koffiezetapparaat, minibar, Wi-Fi, en een kluisje. De badkamers hebben een douche en een apart toilet.
2/3/4-persoonskamer A (27m2)
2/3/4-persoonskamer B (27m2)
2/3/4-persoonskamer C (28m2)
Je verblijft in dit hotel op basis van all-inclusive. Het ontbijt, de lunch en het diner bestaan telkens uit een buffet. Drankjes zijn de hele dag inclusief (koffie, thee, water, softdrinks, huiswijn en bier van de tap).
Hotel La Belle Etoile is een gezellig, kleinschalig hotel in Les Deux Alpes. La Belle Etoile bevindt zich in het centrum en je vindt de Jandri Express lift al op 400 meter. Deze brengt je binnen mum van tijd naar de gletsjer.De kamers zijn netjes en allemaal net even anders ingericht. Na een lange dag op de piste is het heerlijk om te ontspannen in de sauna van het hotel of woon een klasje yoga bij. Geniet na het diner van een afsluitend drankje bij de open haard in de lounge of bezoek een van de gezellige kroegen in het centrum.
Résidence Le Hameau ligt op een gezellige locatie in Les Deux Alpes. Het appartementencomplex wordt omringd door de hoge witte bergen en vanuit het appartement heb je een mooi uitzicht op de skipistes. De residence ligt op sneeuwworp afstand van de stoeltjeslift Vallée Blanche, dus iedere dag sta je zo met je voeten in de sneeuw. Ideaal! Ieder appartement heeft een moderne inrichting en warme uitstraling. Na een dagje slalommen is het hier heerlijk thuiskomen. Wil je even bijkomen en de spieren losmaken? Trek dan een aantal baantjes in het binnenzwembad of rust lekker uit in de sauna en jacuzzi.
Odalys Résidence L'Ours Blanc is een nieuw gebouwd complex met ruime appartementen. Gelegen in het bruisende centrum van Les Deux Alpes, een modern ski resort wat behoort tot één van de grootste van de Franse Alpen. Het appartmentencomplex ligt direct gelegen aan de skipiste, zo sta je gelijk in het skigebied met gletsjer. Geniet na een dagje skiën van het verwarmde binnenzwembad en de wellness faciliteiten.