Vanaf 1 oktober weer dagelijks wintersportweer
Het dagelijkse wintersportweer wordt geschreven van 1 oktober t/m 31 maart. Voor degenen die buiten deze periode berichten willen posten, maken we regelmatig een nieuw forum aan.
Naar het forum...| Dorp | Sneeuwhoogte berg | Sneeuwhoogte dal | Laatste update | |
|---|---|---|---|---|
| La Thuile | - | - | 10-09-2026 | Bekijk dorp |
Skigebied Espace San Bernardo: vanuit La Thuile op ski's naar Frankrijk
Het skigebied Espace San Bernardo ligt op de grens van Italië en Frankrijk en verbindt La Thuile in het Aostadal rechtstreeks met La Rosière in de Franse Savoie. Het volledige grensoverschrijdende gebied telt 152 kilometer aan pistes, verdeeld over 82 afdalingen en 38 liften. De pistes liggen tussen ongeveer 1.200 en 2.800 meter hoogte. Vanuit La Thuile kun je tijdens één skidag naar Frankrijk skiën en via dezelfde bergwereld weer terugkeren.
Het pisteaanbod bestaat uit 33 eenvoudige, 35 middelzware en 14 moeilijke pistes. Daarmee is er terrein voor vrijwel ieder niveau. Beginners en recreatieve skiërs vinden brede en toegankelijke afdalingen, terwijl gevorderden vooral aan de Italiaanse kant verschillende lange en behoorlijk steile pistes kunnen opzoeken. Juist dat sportievere karakter onderscheidt La Thuile van de vriendelijkere hellingen rond La Rosière.
Vanuit La Thuile, op ongeveer 1.440 meter hoogte, brengen een gondel en stoeltjeslift je naar Les Suches op 2.200 meter. Vanaf hier verspreiden de pistes zich over verschillende berghellingen richting Chaz Dura, Belvedere en de Frans-Italiaanse grens. Lager op de berg ski je veel tussen de bomen, terwijl het terrein hogerop steeds opener en alpiener wordt.
Een van de bekendste afdalingen is de zwarte Franco Berthod, piste nummer 3. Met een maximale hellingsgraad van ongeveer 76 procent behoort deze tot de steilste geprepareerde pistes van Italië. De afdaling wordt ook gebruikt voor internationale wedstrijden en vormt een duidelijk sportief contrast met de brede blauwe en rode pistes elders in het gebied.
Ook lange afdalingen zijn mogelijk. De langste piste van Espace San Bernardo is ongeveer 11 kilometer lang en overbrugt circa 1.100 hoogtemeters. Daardoor kun je vanuit het hoger gelegen terrein lange stukken blijven skiën zonder voortdurend een nieuwe lift te hoeven nemen. Vooral richting La Thuile zorgen de grote hoogteverschillen voor lange afdalingen door verschillende soorten terrein.
Via de Col du Petit Saint-Bernard loopt de verbinding naar Frankrijk. Eenmaal over de grens kom je in het skigebied van La Rosière terecht. De Franse kant heeft veel open en zonnige pistes en loopt tegenwoordig door tot Mont Valaisan op 2.800 meter. Daarmee kun je tijdens een tocht gemakkelijk wisselen tussen het bosrijke en sportieve terrein van La Thuile en de opener gelegen hellingen van La Rosière.
La Thuile is de belangrijkste verblijfplaats aan Italiaanse kant en ligt direct onder het skigebied. Het dorp heeft hotels, appartementen, restaurants en winkels, maar is veel minder grootschalig opgebouwd dan sommige bekende Italiaanse wintersportresorts. Vanuit verschillende delen van het dorp zijn de liften snel bereikbaar.
De ligging dicht bij de Mont Blanc en de Rutor-gletsjer zorgt voor een indrukwekkend bergdecor. Vanaf de hoger gelegen pistes kijk je over het Aostadal en de omliggende drieduizenders. Bij goede omstandigheden zijn er daarnaast mogelijkheden voor freeriden, met verschillende routes buiten de geprepareerde pistes.
Met 152 kilometer aan pistes is Espace San Bernardo groot genoeg voor meerdere afwisselende skidagen. Vooral de combinatie van de sportieve pistes boven La Thuile, de lange afdalingen en de rechtstreekse verbinding met La Rosière maakt het gebied bijzonder. Je kunt 's ochtends in Italië vertrekken, in Frankrijk lunchen en later dezelfde dag weer op ski's terugkeren naar La Thuile.
Vanaf 1 oktober weer dagelijks wintersportweer
Het dagelijkse wintersportweer wordt geschreven van 1 oktober t/m 31 maart. Voor degenen die buiten deze periode berichten willen posten, maken we regelmatig een nieuw forum aan.
Naar het forum...De bergen roepen – vanaf €229 op de piste
Droom je al van een wintersport met familie of vrienden? Met de vroegboekdeals van Sunweb profiteer je van volop keuze en scherpe prijzen. Kies voor een chalet, appartement of hotel in de sneeuw, altijd inclusief skipas. Dankzij flexibel omboeken en de laagsteprijsgarantie boek je met een gerust gevoel.
Bekijk het aanbod...Een heel effectief ski gebied. Zelden wachttijden en vaak goede condities.
Super leuk ski/board gebied. Voldoende uitdaging voor iedereen. Leuke restaurantjes en zeer vriendelijke mensen. Dorpje heeft zelf weinig te bieden.
Prachtig ski gebied,hotel Planibel zeer goed geweest van 31-01t/m07-02-2015