Informatie over Rokytnice nad Jizerou

Wintersport in Rokytnice nad Jizerou: skiën op de Lysá hora

Rokytnice nad Jizerou ligt op ongeveer 520 meter hoogte in het westelijke deel van het Reuzengebergte. Het langgerekte bergdorp ligt in het dal van de Jizera, met de Lysá hora en andere bergtoppen direct boven het dorp. De wintersportmogelijkheden liggen verspreid over verschillende delen van Rokytnice, met Horní Domky als belangrijkste skigebied.

Het skigebied Horní Domky telt ongeveer 14 kilometer aan pistes en reikt tot ruim 1.300 meter hoogte. Je vindt er vooral blauwe en rode afdalingen, aangevuld met enkele steilere stukken. Vanaf de Lysá hora lopen langere afdalingen terug richting het dal. Daarnaast liggen rond Rokytnice verschillende kleinere skiliften en oefenhellingen, waardoor er ook voor beginners en gezinnen genoeg mogelijkheden zijn.

Door de langgerekte opzet heeft Rokytnice nad Jizerou niet één compact centrum. Verspreid door het dorp vind je hotels, pensions, appartementen, restaurants en bars. Rond de belangrijkste liften is het tijdens het wintersportseizoen levendiger, terwijl andere delen van het dorp juist behoorlijk rustig zijn. Après-ski is aanwezig, maar blijft kleinschalig.

Ook voor langlaufers is Rokytnice nad Jizerou interessant. Vanuit de hoger gelegen delen zijn verschillende loipes door het Reuzengebergte bereikbaar. Vooral de combinatie van langere pistes op de Lysá hora, kleinere oefengebieden en een uitgestrekt bergdorp geeft Rokytnice een ander karakter dan het nabijgelegen Harrachov en Špindlerův Mlýn.

Reviews Rokytnice nad Jizerou

Schrijf een review voor: Rokytnice nad Jizerou

8.4
9Ski gebied
6Apres ski
10Restaurants

Ondanks dat er weinig sneeuw is kun je heerlijk skieen

7.4
10Ski gebied
6Apres ski
6Restaurants

Mooi gebied. Heerlijk geskied. Jammer dat er een paar restaurants dicht waren. Ook jammer dat de skipas niet overal meer geldig is. Dit was verleden jaar nog wel het geval.

7.4
7Ski gebied
6Apres ski
9Restaurants

Goed klein ski gebied . Heel goed en goedkoop eten aardige mensen.

7.4
8Ski gebied
7Apres ski
7Restaurants

Leuk skigebied. Prima te doen met kinderen. Niet voor de zeer gevorderde skiër. Maar dat geld voor heel Tjechië.

7
8Ski gebied
6Apres ski
7Restaurants

Prima skigebied voor het gezin. Wij zijn hier voor het eerst met het hele gezin. Alles is prima in orde en prijzen aangenaam. Après-ski heb ik niet kunnen ontdekken. Oostenrijk is wellicht beter, maar ook een stuk drukker en duurder.

6.7
8Ski gebied
5Apres ski
7Restaurants

In het (vrij kleine) dorpje Rokytnice nad Jizerou is het tijdens het wintersport seizoen goed verblijven. De ski pistes van Studenov en Horni Domky (en de dichbij gelegen pistes van Harrachov en Paseki) bieden niet bijzonder veel uitdaging, maar des te meer de ruimte om je met vrienden goed te vermaken en je techniek te verbeteren. Daarbij komt ook nog eens dat de prijzen aangenaam laag zijn en er voor beginners vrij goede ski- en snowboard lessen te volgen zijn in Duits, Engels en soms zelfs een paar woordjes Nederlands. De apre-ski mogelijkheden in het dorp zelf zijn vrij schaars, maar als je met een groepje vrienden of familie bent is het des te gezelliger in een van de hotels of huisjes met eigen bar. Verder is het aanbod van de restaurants enigszins traditioneel en simpel te noemen, wat vaak inhoud dat je zeer veel vlees en proteïnen krijgt en beperkt groentes. De porties zijn daarentegen ruim tot overdadig groot, en voor minder dan een halve liter bier hoef je ook niet aan te kloppen bij de barman. Na een kleine sneeuw-crisis afgelopen twee jaar, wordt er vanaf dit jaar weer wat geïnvesteerd in verbeteringen, zo is het volledige arsenaal van huur-skis bij de Horni Domky vervangen door nieuw Rossignol materiaal, en met een beetje geluk worden een paar van de sleep-liften van de Studenov geupgrade naar een stoeltjeslift. Al met al een fantastisch gebied om een weekje in de sneeuw door te brengen met vrienden of familie!

7.7
8Ski gebied
6Apres ski
9Restaurants

Super genoten dit jaar veel sneeuw en zon

5.4
6Ski gebied
5Apres ski
5Restaurants

Als je alleen voor het skiën gaat is Rokytnice een piste waar niet al te veel uitdaging is. Gebied redelijk klein. Dit jaar was de blauwe afdaling te gebruiken en was er een klein stukje rood te doen. Overige pistes ivm weinig sneeuw gesloten of vanwege financiën niet geprepareerd. Eetgelegenheden zijn er niet bovenop maar alleen halverwege. Alles wordt er gefrituurd terwijl men op de kaart grillworst aanbied….. Als je voor minder geld toch wil skiën moet je hier naartoe. De prijzen voor zowel accommodatie, eten en skipas zijn veel goedkoper dan in Oostenrijk. Skipas voor zes dagen kost nog geen 100 euro. Brandstof voor de auto ook erg goedkoop. Litertje euro kost 94 cent. Afstand is gelijk aan het rijden naar Oostenrijk maar dan wel veel rustiger en zonder oponthoud. In gebruik waren op de Lisa Horni: 2 stoeltjes liften (trage varianten) 2 oefen sleepliften halverwege 1 sleeplift welke je halverwege de Lisa Horni brengt Sneeuwkwaliteit tot aan middag prima, na de middag voor stuk naar dorp erg slecht bij een temperatuur van +2 graden. Piste wordt dagelijks geprepareerd. 's Middags na 14:00 uur veel rustiger ook de pistes.

7
7Ski gebied
6Apres ski
8Restaurants

Het is hier voor beginners en gezinnen heel fijn vertoeven. Als je gevorderde bent en je wilt veel lange en moeilijke afdalingen maken dan moet je niet komen. Je kunt je kinderen hier vanuit de lift goed in de gaten houden. Het gebied is heel overzichtelijk, knus en gezellig. Muziekje bij de lift. Sneeuw sproeiers en sneeuw canonnen worden ingezet. Geen lange rijen bij de liften. Overal apfelstrudel en warme choco. Kortom wat wil je nog meer.

8
9Ski gebied
7Apres ski
8Restaurants

Heerlijk gegeten en heel erg leuk een ander gezin Wilde een keertje naar een ander skigebied maar ik niet