Naar hoofdinhoud
  • Top 50
  • Webcams
  • Wintersportweer
  • Kaarten
  • Sneeuwverwachting
  • Accommodaties
  • Tips
  • Reviews
  • Live updates
  • App
  1. Sneeuwhoogte.nl
  2. Overzicht
  3. Zwitserland
  4. Centraal-Zwitserland
  5. Hoch - Ybrig

Sneeuwhoogte Hoch - Ybrig

DorpSneeuwhoogte bergSneeuwhoogte dalLaatste update
Oberiberg--14-10-2026 Bekijk dorp
Unteriberg--14-10-2026 Bekijk dorp

Informatie over skigebied Hoch - Ybrig

Skigebied Hoch-Ybrig: 50 kilometer pistes in Centraal-Zwitserland

Het skigebied Hoch-Ybrig ligt in het kanton Schwyz in Centraal-Zwitserland, niet ver van Einsiedeln. In totaal beschikt het gebied over ongeveer 50 kilometer aan pistes. De belangrijkste toegang ligt bij Weglosen op ongeveer 1.035 meter, vanwaar de bergbaan je naar Seebli op 1.465 meter brengt. Hoger op de berg liggen de pistes rond Sternen, Hesisbol en Spirstock.

Het pisteaanbod bestaat uit blauwe, rode en zwarte afdalingen. Beginners en gezinnen vinden eenvoudige pistes en oefenmogelijkheden rond Seebli en Fuederegg, terwijl recreatieve skiërs een groot aantal rode afdalingen kunnen combineren. Voor ervaren skiërs zijn er verschillende zwarte pistes en moeilijkere trajecten, waaronder een zeer uitdagende dalafdaling richting Weglosen.

Het centrale deel van Hoch-Ybrig ligt rond Seebli. Vanuit hier vertrekken stoeltjesliften richting Sternen, Hesisbol en Spirstock. De Hesisbol-lift bereikt met 1.831 meter het hoogste reguliere bergstation. De pistes liggen verspreid over verschillende berghellingen, waardoor het gebied ondanks de relatief bescheiden hoogte behoorlijk gevarieerd aanvoelt.

Een tweede toegang ligt bij Laucheren boven Oberiberg. Vanuit het dal brengt de stoeltjeslift je naar Steinboden, waarna je verder kunt richting Laucherenstöckli en de verbinding met het centrale skigebied. Daardoor kun je zowel vanuit Weglosen als vanuit Oberiberg dezelfde pistewereld in en tijdens een skidag gemakkelijk tussen beide kanten wisselen.

Het landschap bestaat uit een combinatie van open bergweiden en bosrijke afdalingen. Vanaf de hoger gelegen pistes kijk je uit over de bergen van Centraal-Zwitserland, met markante toppen als de Grosse Mythen en Druesberg in de omgeving. Lager op de berg lopen verschillende pistes tussen de bomen, wat bij sneeuwval of minder goed zicht voor extra beschutting zorgt.

Bijzonder is de Skisafari, die Hoch-Ybrig verbindt met de Mythenregion en Illgau. Deze ronde omvat ongeveer 14 kilometer aan afdalingen en overbrugt in totaal circa 1.450 hoogtemeters. Een deel bestaat uit skiroutes die niet altijd worden geprepareerd, waardoor de Skisafari duidelijk losstaat van de gewone pistes van Hoch-Ybrig.

Oberiberg en Unteriberg zijn de belangrijkste verblijfplaatsen direct rond het skigebied. Oberiberg ligt gunstig voor de toegang bij Laucheren, terwijl vanuit Unteriberg de weg naar Weglosen loopt. Het gebied heeft daarmee geen groot centraal wintersportstation, maar verschillende dorpen en toegangspunten rond de berg.

Met ongeveer 50 kilometer aan pistes is Hoch-Ybrig groot genoeg voor meerdere afwisselende skidagen zonder onoverzichtelijk te worden. Vooral de verschillende berghellingen rond Seebli, de toegang vanuit zowel Weglosen als Laucheren en de mogelijkheid om via de Skisafari verder richting de Mythenregion te trekken, geven het skigebied een veelzijdig karakter.

Veel sneeuw voor het zuiden van Zwitserland?
15 oktober 2026

Fraai herfstweer

De Alpen bivakkeren onder invloed van een omvangrijk hogedrukgebied, dat zich uitstrekt van de Azoren via Frankrijk tot aan Oost-Europa. Het weerbeeld is hierdoor vrij zonnig met in de nacht en vroege ochtend lokaal enkele mistbanken. Morgen verandert hierin nog maar weinig. Komend weekend wordt het vanuit het westen wisselvalliger.

Veel sneeuw voor het zuiden van Zwitserland?
Bekijk het aanbod...

Kies dit jaar eens voor Saalbach!

Sneeuwhoogte checken is leuk. Zelf in de sneeuw staan is leuker. Pension Riedlsperger in Saalbach ligt op 700 meter van de Schattberg X-Press en gasten geven de gastvrijheid een 9,5. Je skipas voor 408 kilometer piste zit al in de prijs, net als het ontbijt. Vanaf € 489 p.p. Ook rond kerst en oud & nieuw is er nog plek, en dat is in Saalbach geen vanzelfsprekendheid. Kies je week en meet de sneeuw straks zelf.

Bekijk het aanbod...

IN DE SPOTLIGHT

TOP AANBIEDING

Reviews Hoch - Ybrig

6.4
Oberiberg
Gast-12795 24-02-2019
6Ski gebied
6Apres ski
7Restaurants

Als beginner gaan skieeen met twee kinderen. Vonden de pistes zeer pittig. En dan zijn we alleen nog op de blauwe pistes met sleepliften geweest. Na kinderland. Ik vond het eerder rood dan blauw..

8
Oberiberg
Gast-11045 07-02-2018
9Ski gebied
6Apres ski
9Restaurants

Oberiberg is een klein dorp in het skigebied Hoch-Ybrig. Alhoewel niet groot, is het een prima voor groot en klein. En als je wat anders wilt: op 5 minuten rijden ligt een ander skigebied, Mythen Region. Je ziet er weinig buitenlanders, maar met name mensen uit de omgeving en Zürich. Je kunt er lekker eten op de pistes, maar ook in het dorp. Roggenstock Lodge is een aanrader! Voor een uitgebreide après ski moet je hier niet wezen, maar dat is voor ons juist een pré!

7
Oberiberg
Gast-8461 24-11-2016
8Ski gebied
5Apres ski
8Restaurants

klein dorpje, erg gezellig. De mensen zijn heel aardig. Pistes zijn mooi, ook al is er niet heel veel km piste. Tussen de pistes door goede (veilige) off piste stukken. Mooi funpark, veel schansen en rails. Après-ski niet echt aanwezig. Eten op de piste is erg goed. Weinig toeristen, je bent echt tussen de Zwitsers.

7.7
Oberiberg
Gast-6992 14-02-2016
8Ski gebied
7Apres ski
8Restaurants

Knus en pittig skigebied dat vrij onbekend is bij de Nederlanders. Is afhankelijk van natuurlijke sneeuw.

7.7
Oberiberg
Gast-4275 01-03-2015
8Ski gebied
7Apres ski
8Restaurants

Oberiberg is een gezellig en knus dorpje en om te skieen zeer kindvriendelijk

Bekijk alle reviews voor Oberiberg