Naar hoofdinhoud
  • Top 50
  • Webcams
  • Wintersportweer
  • Kaarten
  • Sneeuwverwachting
  • Accommodaties
  • Tips
  • Reviews
  • Live updates
  • App
  1. Sneeuwhoogte.nl
  2. Overzicht
  3. Zwitserland
  4. Graubünden
  5. Davos Klosters Mountains

Sneeuwhoogte Davos Klosters Mountains

DorpSneeuwhoogte bergSneeuwhoogte dalLaatste update
Davos--22-08-2026 Bekijk dorp
Frauenkirch--22-08-2026 Bekijk dorp
Klosters--22-08-2026 Bekijk dorp

Informatie over skigebied Davos Klosters Mountains

Skigebied Davos Klosters Mountains: vijf verschillende skibergen in Graubünden

Davos Klosters Mountains ligt in het Zwitserse kanton Graubünden en bestaat uit meerdere afzonderlijke skigebieden rond Davos en Klosters. Samen bieden de vijf sneeuwsportgebieden 255 kilometer aan pistes, verdeeld over 82 afdalingen en 45 liften. De belangrijkste skibergen zijn Parsenn, Jakobshorn, Rinerhorn en Madrisa, terwijl Pischa zich vooral op freeriden en alternatieve wintersport richt. De gebieden zijn niet onderling met pistes verbonden.

Het grootste deel is Parsenn, dat Davos en Klosters rechtstreeks met elkaar verbindt. Hier ligt ongeveer 115 kilometer aan pistes en skiroutes. Vanuit Davos brengt de Parsennbahn je richting Weissfluhjoch, terwijl je vanuit Klosters via de Gotschnabahn hetzelfde skigebied bereikt. De pistes zijn overwegend rood, maar er zijn ook brede blauwe afdalingen en verschillende zwarte pistes voor gevorderden.

Parsenn staat vooral bekend om zijn lange afdalingen. Het hoogste terrein ligt op bijna 2.850 meter en vanaf de berg kun je via verschillende routes diep richting de omliggende dalen skiën. Een van de langste afdalingen is ongeveer 12 kilometer lang. Door de combinatie van brede pistes, grote hoogteverschillen en verschillende dalafdalingen is Parsenn het meest uitgebreide gebied binnen Davos Klosters Mountains.

Direct boven Davos Platz ligt het Jakobshorn. Dit skigebied telt ongeveer 53 kilometer aan pistes en skiroutes en heeft een heel ander karakter. Er zijn veel blauwe pistes, maar Jakobshorn staat vooral bekend als freestyleberg. Rond Jatzhütte en Bolgen liggen verschillende mogelijkheden voor freestylers en snowboarders. Ook voor recreatieve skiërs zijn er voldoende rode en zwarte afdalingen.

Aan de zuidkant van Davos ligt Rinerhorn, met ongeveer 48 kilometer aan pistes en skiroutes. Dit deel is rustiger dan Parsenn en Jakobshorn en richt zich sterk op gezinnen en recreatieve skiërs. Toch liggen er ook zwarte afdalingen en langere pistes richting het dal. Rinerhorn heeft bovendien mogelijkheden voor avondskiën.

Boven Klosters ligt Madrisa. Dit skigebied telt ongeveer 28 kilometer aan pistes en skiroutes en heeft een duidelijk gezinsvriendelijk karakter. Blauwe en rode afdalingen vormen de basis, aangevuld met zwarte pistes voor betere skiërs. De berg is bovendien ingericht om wintersporters met verschillende fysieke mogelijkheden toegang tot het skigebied te geven.

Een buitenbeentje is Pischa. Hier liggen tegenwoordig geen regulier geprepareerde skipistes. De berg richt zich juist op freeriders en andere vormen van wintersport buiten de klassieke pistes. De officiële cijfers noemen ongeveer 6 kilometer aan gemarkeerde skiroute. Daarmee vormt Pischa vooral een aanvulling voor wintersporters die bewust natuurlijker terrein zoeken.

Davos en Klosters vormen de belangrijkste verblijfplaatsen. Davos is een levendige bergstad met directe toegang tot onder meer Parsenn en Jakobshorn, terwijl Klosters kleiner en traditioneler is en toegang geeft tot Parsenn en Madrisa. Voor de overstap tussen de verschillende skibergen wordt gebruikgemaakt van trein, bus of ander vervoer door het dal.

Met 255 kilometer aan pistes en skiroutes biedt Davos Klosters Mountains bijzonder veel afwisseling, maar niet in één aaneengesloten pistegebied. Juist de verschillen tussen de bergen bepalen het karakter: lange afdalingen op Parsenn, freestyle op Jakobshorn, rustig skiën op Rinerhorn, familieskiën op Madrisa en freeriden op Pischa. Daardoor kun je tijdens een wintersport iedere dag bewust voor een ander type skigebied kiezen.

Naar het forum...
30 juli 2026

1 oktober start nieuwe seizoen

Het dagelijkse wintersportweer wordt geschreven van 1 oktober t/m 31 maart. Voor degenen die buiten deze periode berichten willen posten, maken we regelmatig een nieuw forum aan.

Naar het forum...
Hoe verliep de winter van 2025-2026 in de Alpen?

Wintersportoverzicht seizoen 2025 - 2026

De winter van 2025-2026 in de Alpen werd gekenmerkt door sterke contrasten. Over het algemeen was het seizoen zachter en zonniger dan normaal, met lange droge periodes onder hogedruk, afgewisseld door kortere maar soms zeer intensieve sneeuwfases.

Hoe verliep de winter van 2025-2026 in de Alpen?

Reviews Davos Klosters Mountains

9.4
Davos
Gast-22078 27-12-2024
10Ski gebied
9Apres ski
9Restaurants

Geniet meerdere keren per jaar van skiën, langlaufen, en tegenwoordig ook sneeuwwandelen in Davos. Nooit heel druk. Sinds de prijzen in Nederland zo gestegen zijn, is Zwitserland relatief minder prijzig. Oh ja, zomers is het er ook heerlijk. Mountainbiken, wandelen en elke dag een duik in het meer. Suppen en zelfs zeilen doen we soms.

7.4
Davos
Gast-16267 07-01-2023
8Ski gebied
7Apres ski
7Restaurants

Davos is een Alpen metropool met alle voorzieningen maar ook een idyllisch hooggelegen plateau met prachtige zijdalen en vergezichten. Van de drukte ben je altijd in 5 a 10 minuten aan de rand van de stad en midden in de natuur en bergen. Voor ieder wat wils. De skigebieden zijn gevarieerd. Parsenn is het grootste gebied met lange pistes en uitzicht in alle windrichtingen. Dalafdalingen zijn pittig. Jakobshorn heeft beneden prima oefen pistes en vanaf het hoogste punt dalafdalingen door het bos. Gebied is druk en veel snowboarders. Rinerhorn is sfeervol en veel rustiger, fijne gondel maar voor de rest lange sleepliften. Afdaling naar het dal is gevarieerd en gaat langs een hooggelegen alm. Pischa is onbekender. Schatzalp/ strela is leuk voor een dagdeel. Heel rustig, betaalbaar en bij voldoende sneeuw een dakafdaling via bosweg tot Davos dorf. Verder fraaie langlauf loipes in en rondom Davos die goed bijgehouden worden.

6.7
Davos
Gast-14652 06-01-2022
7Ski gebied
6Apres ski
7Restaurants

Davos is weer eens wat anders dan een pitoresque authenthiek gezellig bergdorp. Dit is een complete lang uitgerekte stad met alle faciliteiten. Er zijn 6 skigebieden, Waarvan 1 geen onderdeel van de regionale skipas en 1 slechts geschikt voor free riders. De overige 4 ski gebieden zijn zeer verschillend en niet verbonden, wat het ook wel weer leuk maakt. Parsenn is het grootst en het leukst met lange dalafdalingen richting Klosters, Davos en Kublis. Riderhorn en Madrisa zijn kleim met relatief veel sleepliften en zeer geschikt voor kleine kinderen. Jakobshorn is meest modern met veel stoeltjesliften en goed op de zon. Verder hebben alle gebieden veel officiele skiroutes door de bossen wat een leuke afwisseling is. Samengevat, leuk voor 10 dagen maar de volgende keer toch weer naar een iets groter skigebied en kleiner dorp met meer berg panorama!!!!

9
Davos
Gast-14426 20-10-2020
10Ski gebied
8Apres ski
9Restaurants

Heerlijk ski gebied met erg goede sneeuw condities. Vaak veel rustiger dan de grote gebieden in Oostenrijk. Eten is van top klasse, enkel de a apres ski kon beter, maar daar hebben we in 2020-2021 toch geen last van 😅

Bekijk alle reviews voor Davos
8
Klosters
Gast-14982 04-03-2022
9Ski gebied
7Apres ski
8Restaurants

Mooie, grote skigebieden Parsenn, Madrisa, Jakobshorn

8
Klosters
Gast-13150 09-04-2019
10Ski gebied
6Apres ski
8Restaurants

Altijd genieten. Ook dit jaar weer prachtige sneeuw

7.7
Klosters
Gast-9744 03-03-2017
8Ski gebied
7Apres ski
8Restaurants

Goed en sneeuwzeker. De afdaling is wat ijzig, maar op de parsenn aan de overkant is de afdalng prima.

Bekijk alle reviews voor Klosters