Hogedruk zorgt voor zonnig najaarsweer
Het was gisteren zeer zacht en zonnig in de Alpen. De vorstgrens steeg tot 3400-3800 m. Dat is hoog voor begin november. De mooie sneeuwlaag, gevormd door het koufront op zondag, slonk zo alweer snel weg, waardoor er op de meeste plaatsen weer een echt herfstlandschap tevoorschijn is gekomen: verkleurde valleien, witte toppen. Dit lijkt nog wel een tijdje zo te blijven.
Algemeen
Het drukcontrast tussen westen en oosten (lagedruk vs hogedruk) is nog wat meer toegenomen en zorgt vandaag voor een aanhoudend diepe zuidelijke luchtstroming. De lucht in de Alpen vindt zijn oorsprong in het noorden van Afrika en is daardoor ook zeer zacht. Komende dagen komen de Alpen in een wat meer vlakke luchtdrukverdeling terecht, maar het blijft (nog) wel droog. De temperaturen dalen licht.
Zonnig, droog en zacht.
Het blijft vandaag droog en zonnig in de Alpen. Vanmorgen komen er langs de noordkant wel hochnebel wolkenvelden voor, maar elders is het al zon wat de klok slaat. Later op de dag kunnen er vanaf het westen een paar hoge wolkenvelden overtrekken, maar daar weet de zon wel raad mee. Meer dan wat versiering is het niet echt. De vorstgrens ligt zeer hoog, tussen 3600 en 4000 m. Op 2000 m klimmen de temperaturen tot 8-14°C. De wind waait matig uit zuidelijke tot zuidwestelijke richting. Door de aanvoer van zeer droge lucht (lauwe dauwpunten, weinig vocht) zijn de vergezichten fenomenaal, en zal de sneeuwkwaliteit op de gletsjers oké blijven.
Wat meer wolkenvelden in het westen op donderdag
Morgen verandert het weerbeeld weinig. Langs de noordkant komen hochnebel wolkenvelden voor, maar deze lossen in de loop van de dag wel op. Elders is het zonnig weer. In de Westelijke Alpen (Frankrijk) komen er wat meer wolkenvelden voor die de zon sluieren. Daar is in het oosten geen sprake van. Hier blijft het gewoon zonnig. De vorstgrens klimt in het westen opnieuw tot 3800-4000 m, maar zakt in het westen wel een beetje tot 3000-3200 m. De wind krimpt naar het zuidoosten en spant wat meer aan. In het hooggebergte kunnen rukwinden voorkomen tot 50-80 km/u. Tijdens de nacht op vrijdag kan er in het uiterste zuidwesten van de Alpen wat neerslag vallen met een sneeuwgrens rond 2000 m.
Aanhoudend zonnig
Vrijdag, zaterdag en ook zondag blijft het droog en zonnig in de Alpen. De temperaturen gaan wel stilaan zakken, met een vorstgrens rond 3000 m op vrijdag, 2500 m op zaterdag en 2000 m op zondag. Zondag verschijnen er langs de noordkant ook wat meer lage wolkenvelden vanaf het noordwesten, maar deze hangen veelal tot een hoogte van 1600 m. Daarboven blijft het volledig zonnig. We volgen het verder op :)
We zijn altijd erg blij zijn met de vele reacties van iedereen. Als jullie tevreden zijn over onze app, dan zouden we een review in de App- of Play Store zeer waarderen.
Reacties
Reactie plaatsenEr zijn nog geen reacties.
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.