Lichte sneeuwval rond de noordzijde
Onder het motto, beter laat dan nooit, ook van mijn kant alle goeds voor 2026! Wat de temperatuur betreft is 2026 voor de Alpen goed begonnen. Nu de sneeuw nog hoor ik jullie denken, maar zo eenvoudig is dat niet. Blikvanger op de weerkaart is een solide hogedrukgebied boven de Atlantische Oceaan. Dit systeem dirigeert zeer koude bovenlucht zuidwaarts richting West-Europa en het Alpengebied. Een koufront, met daarachter nog wat koudere lucht, ligt rond het middaguur boven het zuiden van Duitsland. Op deze markeringslijn zit wat meer bewolking. Deze trekt overdag tot over het noordelijke Alpengebied. Dit gaat gepaard met wat lichte en soms ook even matige sneeuwval. De sneeuwval concentreert zich op de centrale noordzijde, grofweg gezien van de Zwitserse Berner Alpen via de Arlberg tot over Tirol. Ik verwacht in deze gebieden gemiddeld een bescheiden 5 tot 10cm sneeuw, met misschien een lokale uitschieter van zelfs 15cm. Met de sneeuwgrens zit het wel snor. De vorstgrens daalt overdag met het instromen van nog wat koudere lucht tot diep in het dal. De temperatuur op 2000 meter schommelt van +4 in de Zuidelijke Franse Alpen tot -7 in het noorden van Zwitserland. In Oostenrijk is het met -4 tot -12 nog wat kouder. De Franse Alpen, Aosta, Wallischer Alpen tot aan Tessin ogen vandaag het zonnigst.
Vooruitzichten
Zaterdag valt er in het noordelijke Alpengebied lokaal nog een laatste sneeuwbui. In de overige gebieden blijven de condities zonnig maar ook behoorlijk koud.
Zondag verwacht ik hetzelfde zonnige weerbeeld, maar dan voor het gehele Alpengebied.
Maandag is het zuidelijke Alpengebied gevoelig voor wat meer overtrekkende wolkenvelden. De noordzijde oogt wederom behoorlijk zonnig.
Dinsdag is een dag om even in de gaten te gaan houden. Er ontwikkelt zich rond die tijd mogelijk een storing boven de Adriatische Zee. Er is dan een toenemende kans op sneeuw van betekenis voor de Venetianer Alpen en zuidoosten van Oostenrijk.
Sauerland
Het dichterbij liggende Sauerland maakt zich op voor top omstandigheden. Er vallen hier komend weekend verspreid enkele sneeuwbuien bij een sneeuwgrens tot aan de grond. De sneeuwkanonnen doen daar tussendoor met de lage temperaturen nog een schepje bovenop. Ziet er uitstekend uit voor dit populaire gebied!
Een heel fijne dag nog en graag tot morgen!
Michael van der Poel, weerman Sneeuwhoogte.nl
X: @WeermanMichael
We zijn altijd erg blij zijn met de vele reacties van iedereen. Als jullie tevreden zijn over onze app, dan zouden we een review in de App- of Play Store zeer waarderen.
-----------------
Vanaf €219 p.p. naar de sneeuw?
Laat de winter niet aan je voorbijgaan! Met de Sunweb onverslaanbare last minute deals kun je nog steeds een onvergetelijke wintersport plannen met vrienden en familie.
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.