Vrij zonnig en koud
Het noorden van Oostenrijk is op veel plaatsen weer wat wit opgefrist. Het zijn geen grote hoeveelheden, maar het dunne laagje vers gevallen sneeuw geeft toch een meer winterse uitstraling. Vandaag valt er tussen Salzburg en het Wienerwald opnieuw wat lichte sneeuw. Over de temperatuur hoeven we ons al helemaal geen zorgen te maken. Aan de noordkant vriest het op 2000 meter tussen de 6 en 12 graden, met de laagste waarden in het oosten. Dit geeft met de flink doorstaande noordelijke wind een bitter koud gevoel. In het westen is het met ongeveer -3 tot -6 graden op 2000 meter een fractie minder koud. De vorstgrens ligt in vrijwel het gehele aandachtsgebied aan de grond. Met uitzondering van de zuidelijke Frans-Italiaanse Seealpen. Daar schommelt het nul graden niveau ergens rond de 2000 meter grens.
Diep winters
Na Nieuwjaar ogen de weerkaarten diep winters. Een solide rug-as strekt zich uit van Groenland via IJsland tot over de Mid Atlantic. Atlantische depressies worden vanwege deze drukverdeling volledig geblokkeerd. De aangevoerde lucht komt van origine helemaal vanuit het Poolgebied, maar wel via de Noorse Zee en Noordzee. Deze maritiem Arctische lucht wordt geleidelijk iets onstabieler. De kans op sneeuwbuien neemt hierdoor langzaam verder toe. Op nieuwjaarsdag verwacht ik in het Sauerland de eerste sneeuwbuien. Vrijdag ook meer in de Bayerische Alpen en in de nacht van vrijdag op zaterdag bereiken ze uiteindelijk ook de Zwitsers-Oostenrijkse noordzijde. Hier valt naar verwachting rond die tijd een mooie 10 tot 20cm verse sneeuw.
De Franse Alpen liggen buiten storingsinvloed. De sneeuwbuien kunnen deze geografische hoek met de noordstroming niet bereiken. Dit geldt ook voor de Dolomieten.
Zondag zijn alle ogen gericht op het zuidoostelijke Alpengebied. Een storing boven de Balkan zorgt dan met een zuidoostelijke wind voor een flinke sneeuwimpuls richting de Venetianer Alpen en Oostenrijkse zuidzijde. Volgens de laatste prognoses behoort een halve meter sneeuw voor de zuidelijke Steiermark en oosten van Karinthië tot de mogelijkheden. We moeten even in de gaten houden hoe deze situatie zich verder ontwikkelt. Storingen in deze hoek van de Alpen kunnen zich namelijk nogal grillig gedragen.
Ik wens iedereen een fijne Jaarwisseling! Morgen meldt Lander zich weer.
Michael van der Poel, weerman Sneeuwhoogte.nl
X: @WeermanMichael
We zijn altijd erg blij zijn met de vele reacties van iedereen. Als jullie tevreden zijn over onze app, dan zouden we een review in de App- of Play Store zeer waarderen.
-----------------
Vanaf €219 p.p. naar de sneeuw?
Laat de winter niet aan je voorbijgaan! Met de Sunweb onverslaanbare last minute deals kun je nog steeds een onvergetelijke wintersport plannen met vrienden en familie.
Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.