Naar hoofdinhoud
  • Top 50
  • Webcams
  • Wintersportweer
  • Kaarten
  • Sneeuwverwachting
  • Accommodaties
  • Tips
  • Reviews
  • Live updates
  • App
  1. Sneeuwhoogte.nl
  2. Wintersportweer
  3. Zon en middelhoge wolkenvelden
Donderdag 11 december 2025 - 07:17 Bekijk reacties

Zon en middelhoge wolkenvelden

Het was gisteren opnieuw zeer warm met een vorstgrens die boven 3000 m lag. Maar de uitbundige zonneschijn deed in de bergen en op de pistes wel deugd. Op basis van de liveupdates lijkt het bovendien dat de pistes goed stand houden. De sneeuwval van vroeg in het seizoen in combinatie met kunstsneeuw doet zijn werk! Voor alle mensen ter plaatse, post zeker foto's! Het geeft ons een goed beeld van de condities ter plaatse :)

In de valleien krijgt de sneeuw het lastig. @MeteoSuisse
Arosa met weinig sneeuw op 1800 m. Kijk eens hoe blauw de lucht was gisteren! @MeteoSuisse
Mooie ochtend in Bramberg. @LiveUpdates

Algemeen
Een kleine hogedrukkern boven het zuiden van Duitsland zorgt vandaag voor droog weer in en rond de Alpen. De nabijheid van een inactief koufront zorgt wel voor meer middelhoge wolkenvelden. Komende dagen blijft hogedruk dominant waardoor de zon het weerbeeld blijft overheersen. Ik zie nog niet meteen verandering op de weerkaarten.  

Hogedruk ligt dicht bij de Alpen. De nabijheid van een inactief front zorgt wel voor hoge en middelhoge wolkenvelden. @KNMI

Droge donderdag met zon en (middel)hoge wolkenvelden
Vandaag blijft het overal opnieuw droog. De dag begint zonnig, maar er hangen ook wel hoge wolkensluiers in de lucht die het zonlicht temperen en meer voor diffuus licht zorgen. Overdag schuiven er vanaf het noorden wat meer van deze hoge en middelhoge wolkenvelden over, maar vaak weet de zon daar wel raad mee. Het zijn randfenomenen van een inactief koufront. Na de middag wint de zon vanaf het zuidwesten weer terrein, tot het uiteindelijk helemaal opklaart. De vorstgrens ligt vandaag weer een fractie lager met gemiddeld 2600 m aan de noordkant en 3000 m aan de zuidkant. In het oosten van de Alpen staat er vandaag een matige NO-wind, in het westen is dat eerder ZW. 

Vrij veel zon, maar ook hoge en middelhoge wolkenvelden vanaf het noorden vandaag. In het zuidwesten klaart het na de middag weer helemaal op. @Wetteronline

Opnieuw meer zon op vrijdag
Morgen wint de zon opnieuw overal terrein zodat het uiteindelijk grotendeels helder wordt. Lagerop komt (tot 600-800 m) wel hochnebel voor langs de noordkant, welke maar traag zal oplossen. De temperaturen stijgen opnieuw lichtjes met een vorstgrens tussen 3000 en 3200 m. De lucht is wel zeer droog waardoor ik verwacht dat de condities op de piste oke zullen blijven. Langs de noordkant kan er een beetje föhn ontstaan, maar overigens doet de wind het rustig aan. 

Hogedruk blijft tegengas geven
Het weekend verloopt droog en zonnig. Lagerop komt hochnebel voor, maar in de bergen heb je daar geen last van. De hochnebel hangt rond 600-800 m. Op beide weekenddagen zal het ook opnieuw vrij zacht worden. Begin volgende week schuift een lagedrukgebied dichterbij vanaf het westen, maar de tegengas van hogedruk boven Europa is te sterk. Het hogedrukgebied snoert zich over het westen van Europa af en schuift naar Spanje. De zuidkant zou hierdoor kans kunnen maken op neerslag (sneeuw!) maar nog niet alle weermodellen zijn het daarover eens. Een volgende kans op een weeromslag komt rond 19-20 december. Ook dan zou een lagerukgebied een poging te doen om tot over Europa te schuiven. Gezien de termijn is dat echt nog zeer onzeker, en dus te vroeg om in detail te bekijken. 

Morgen is Michael er weer :) Fijne dag allemaal!

Lander van Tricht, weerman Sneeuwhoogte.nl

We zijn altijd erg blij zijn met de vele reacties van iedereen. Als jullie tevreden zijn over onze app, dan zouden we een review in de App- of Play Store zeer waarderen.

» iPhone
» Android

--------------

Regio Innsbruck - het beste van 2 werelden

In het koude jaargetijde presenteert de regio Innsbruck zich als charmante transformatiekunstenares, wanneer besneeuwde bergtoppen en het bruisende stadsleven een harmonieuze eenheid vormen. De sleutel naar deze unieke combinatie heb je in handen met de SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck: deze pas omvat 12 skigebieden in en vlakbij de hoofdstad van Tirol, alsmede 23 attracties - en is daarmee ideaal voor iedereen, die in de wintervakantie alpiene avonturen wil combineren met urbane belevenissen.

»Lees verder...

Reacties

Reactie plaatsen

Wil je reageren, dan dien je eerst in te loggen of te registreren.

IN DE SPOTLIGHT

TOP AANBIEDING