dorp | sneeuwhoogte berg | sneeuwhoogte dal | meting | |
---|---|---|---|---|
Hochsölden | 0 cm | 0 cm | vandaag | meer |
Längenfeld | 0 cm | 0 cm | vandaag | meer |
Rettenbach - Tiefenbach gl. | 0 cm | 0 cm | vandaag | meer |
Sölden | 0 cm | 0 cm | vandaag | meer |
Vent | 0 cm | 0 cm | vandaag | meer |
Als ik het wintersportseizoen van 2024-2025 kort moet samenvatten? Zonnig, droog, maar gered door kunst-sneeuw. De Alpen kregen veelvuldig hogedruk-blokka-des te verwerken waardoor de winter een van de droogste en zonnigste was sinds het begin van de metingen. Winterse speldenprikken zorgden voor opfrissers, maar helemaal los kwam de winter nooit. Toch zal het, door de zon, voor de meeste winter-sporters een prima jaar geweest zijn.
» Hoe was de winter van 2024-2025?Het skigebied ligt hoog dus gegarandeerd prima sneeuw. Echter de infrastructuur mag echt wel vernieuwd worden, vooral de verbindingslift naar de Gletsjer. Dit is een 4 pers stoeltjeslift. Ik was dit jaar 19 tm 24 maart, maar daar alsnog erg druk. In bijv andere gebieden hebben ze het echt veel beter voor elkaar qua liften. Apresski is wel gezellig en veel keus, idem restaurant s.
Mooi gebied, ik kom er al vele jaren maar t lijkt er op dat prepareren van de pistes wat achterblijft.
Hotels die écht aan de piste liggen. Ski in/ski out. Perfecte plek om met 2’n heen te gaan. Voor de apres ski moet je hier niet zijn maar in Sölden.
Gisteren top kunnen skiën, vandaag veel wind/storm, weinig liften open, pap-sneeuw en druk, proost!
Net terug uit het Ötztal. Al jaren skiën wij in dit gebied en ieder jaar komen we er weer. Vooral de gletsjers maar ook van (Hoch und Ober)Gurgl zijn wij zeer gecharmeerd qua skibeleving. Zeker wanneer heerlijke skicondities zo als nu vergezeld worden met een grote dosis zon. Längenfeld is ‘ons’ verblijfsdorp. Al jaren komen we bij fam. Elsa Schöpf. Dit jaar vanwege volgeboekt troffen we Familie Auer. Een zeer vriendelijke gastvrouw, een grote kamer, fijn ontbijtje vlak naast Dorfwirt (wat absoluut een aanrader is) Kortom wederom genoten! Niet te vergeten Aquadome waar we ook 3dagen neergestreken waren. Heerlijk ontspannend in de Sauna met een massage als luxe gift aan jezelf!
Ötzi wir sehen uns nächstes Jahr!
Vanuit gezellig Langenfeld snel met de bus bij de Gigijoch. Wij komen al jaren in Längenfeld met zeer veel plezier bij fam Elsa Schöpf. Zeer aardige pensionhouders die weinig vragen per nacht, voorzien van een zalig ontbijtje. In Längenfeld vind je zeer goede restaurants als de Mesner Stuber en pizzeria Don Camillo.
Wil je skiën met je gezin ga dan op vakantie naar Vent. Een echt familie skigebied voor het hele gezin. Ook nog betaalbaar ook. Er is een kinderland, oefen piste en een uitdagende piste in het dorp. Daarnaast ga je met de stoeltjesliften naar bijna 2700 meter. Hier heb je top geprepareerde brede pistes, zowel rood als blauw (15km). Door de hoge ligging van het dorp kun je altijd de dalafdaling doen. Vent heeft een aantal goede hotels en mooie appartementen. Elke accommodatie ligt wel aan een piste. De skischool is erg leuk en er zijn voldoende Nederlandse skileraren.
Appartementenen Granbichler, Zirmhof, Sonnhof, Soldanella, Elisabeth, Haus Hubertus Vent, Wildspitz, Haus Anny Vent.
Hotels: hotel Vent, Alt Vent, Venter Bergwelt, hotel Post Vent, Manon, Gstrein en een all in hotel is Hotel Kleon
Fantastisch skigebied voor gezinnen met kinderen. Meerdere afdalingen mogelijk. Totaal 15 km. Pistes van goede kwaliteit. Vriendelijke mensen en goede restaurants in het dorp. Skischool heeft Nederlandse leraren.
Dit jaar (2016) zowel in de meivakantie als nu in de herfstvakantie in Sölden. Geweldig. In de meivakantie een halve meter verse sneeuw gehad. Nu in de herfstvakantie ook verse sneeuw. Bijzonder is dat 22 en 23 oktober 2026 er wereldbeker wedstrijden worden geskied. Dus volop trainingen van internationale teams dagelijks tot ca. 13:00h. Als amateur ga je gewoon mee in dezelfde lift / restaurant. Erg rustig, en nergens wachtrijen. Er is geen apres ski. Vind ik niet belangrijk. Een puntje van aandacht ( mits behoefte), in de meivakantie geen ski lesmogelijkheden. Wel in de herfstvakantie.
Juist terug van solden. Prachtig weer gehad tijdens krokus. 6 dagen blauwe hemel . Beter kon niet. Pistes waren subliem. Echt van genoten. Gezin met 2 kinderen.
Gästehaus Kneisl is een mooie mix van traditioneel en modern. Dit fijne verblijf ligt op een rustige l locatie in Sölden, op 15 minuten lopen van de ski liften. Geen zin om te lopen? Pak dan de gratis skibus die je elke morgen snel naar de lift en het centrum brengt. Het interieur van Gästehaus Kneisl is traditioneel en gezellig en je start de elke dag goed met een uitgebreid ontbijtbuffet met lokale producten. En als je terugkomt van de piste, kun je heerlijk relaxen in de wellness. Je vindt hier een Finse sauna, stoombad, infraroodcabine en bubbelbad.
Op een prachtige, rustige locatie, aan de rand van Sölden liggen de goed verzorgde Appartementen Wiesengrund. Zowel het gezellige centrum als de gondel (Giggijochbahn) liggen op 900 meter afstand. De skibus die je hier ’s morgens snel naartoe brengt, stopt op slechts 50 meter van het complex. De appartementen zijn sfeervol ingericht en voorzien van traditionele houten meubels, een zithoek, een kitchenette en 2 fijne slaapkamers.
Het door een familie gerunde Haus Stefan Klotz ligt in de wijk Granbichl. Het centrum op slechts Sölden vind je al op 200 meter afstand. De skibus stopt direct voor de deur en brengt je in een paar minuten naar de op 800 meter liggende skilift. Leuke winkels en restaurants liggen op loopafstand. .De appartementen zijn gezellig ingericht en beschikken over een woonkeuken, een fijne slaapkamer en een eigen badkamer.
Het zeer comfortabele 4 sterren Hotel Stefan heeft de beste ligging van Sölden, direct in het centrum naast de Giggijoch lift. Terugskiën kan tot tegenover het hotel!Hotel Stefan beschikt o.a. over een moderne, gezellige bar (de "Stefan Alpine Lifestyle Lounge", gratis Wi-Fi, lift, ontbijtzaal, restaurant, verwarmde skiberging met schoenendroger, zonneterras en een parkeergarage (gratis). Daarnaast is er een nieuwe wellness met o.a. diverse sauna’s, stoombaden, infraroodcabine, bubbelbad, fitness en een rustruimte. Tegen betaling zijn beautybehandelingen, solarium en massages bij te boeken. Het hotel beschikt over comfortabele modern ingerichte kamers, alle voorzien van een badkamer met bad of douche, toilet, föhn, kluisje, radio, flatscreen-tv en telefoon. Summit Travel biedt de juniorsuites aan (32m2), geschikt voor 2-4 personen, met voor persoon 3 en/of 4 een slaapbank.Het verblijf is op basis van logies & ontbijt (buffet).
Deze zeer ruime en moderne appartementen liggen tegen de prachtige alpenweides aan. Binnen 5 minuten ben je in het centrum van Sölden met een levendige binnenstad en een groot zwemparadijs. Je ontvangt gedurende je verblijf de gratis de Ötztal Premium kaart. Hiermee heb je gratis toegang tot o.a. regionale openbaar vervoer. Entree voor het zwem- en wellnessparadijs Aquadome is ook inbegrepen.
Dit centraal gelegen 4-sterrenhotel is uitermate geschikt voor families. Familiehotel Vent doet er alles om klaar te staan voor jou en je gezin. Wil je lekker ontspannen? In het hotel kun je relaxen in de wellness of calorieën verbranden in de fitness.
Het ideale luxe hotel voor een actieve en ontspannen vakantie. Ontdek het Ötztal, geniet van de kilometerslange wandelpaden, fiets omhoog langs uitdagende bergpassen of mountainbike door de ongerepte natuur. Het hotel is alleen toegankelijk voor jongeren (vanaf 15 jaar) en volwassenen. Geniet van de comfortabele kamers , een uitstekende keuken, uitgebreide wellnessfaciliteiten en maak kennis met de gastvrije gastheren die je altijd helpen met een tip voor je dagelijkse planning.
Appartementen Gästeheim Prantl is gunstig gelegen in Sölden, met de skibushalte al op 100 meter. Deze brengt je op vertoon van je skipas 's morgens binnen no-time bij de lift. Je verblijft hier in een verzorgd, knus ingericht appartement, voorzien van een gezellige open keuken.
Gasthof Weisskugel is uniek gelegen voor Oostenrijkse begrippen; direct aan de piste en in het centrum van Vent. Het personeel zal je gastvrij ontvangen bij aankomst en ervoor zorgen dat je een aangenaam verblijf hebt. De kamers zijn verzorgd ingericht en er is een gezellige eetzaal met bar, waar elke ochtend en avond ook het halfpension wordt geserveerd. Overdag leef je je uit in het mooie skigebied en 's avonds kun je zo het knusse centrum van Vent inlopen. Ook leuk is om een keer de skibus naar Sölden te nemen. Deze stopt voor de deur van het gasthof en brengt je hier gratis naartoe.
Pension Alois Arnold ligt op een rustige locatie op circa 1 kilometer afstand van het gezellige, levendige centrum van Sölden. Het centrum biedt tal van mogelijkheden om te dineren, winkel en feesten. Het pension is gebouwd in Tiroolse stijl met een prachtig uitzicht op de bergen van de Ötztaler Alpen. Op circa 150 meter afstand bevindt zich de skibushalte en de afstand tot de skipiste en skilift is circa 800 meter. Dit comfortabele pension zal ervoor zorgen dat je volledig kan bijkomen na een intensieve dag in de sneeuw!
Hotel Erhart ligt op een mooie en rustige locatie, vlak bij het centrum van het Oostenrijkse Sölden. Het hotel is modern ingericht en heeft goed vastgehouden aan de traditionele Oostenrijkse inrichting. De familie Erhart zal je met een glimlach ontvangen en er voor zorgen dat jouw vakantie vlekkeloos verloopt. In de omgeving maak je prachtige wandelingen over de groene bergen. Vergeet je wandelschoenen niet mee te nemen, de adembenemende uitzichten die je hier vinden kan wil je niet missen. Aan het eind van de dag is het tijd om lekker te relaxen. Ga je lekker de sauna in, of toch de jacuzzi? Aan jou de keuze. En vergeet niet een kijkje te nemen in het gezellige centrum van Sölden. Hier ontdek je allerlei gezellige cafés en restaurants.