Bind je ski’s onder en ontdek Laax: één van Zwitserlands grootste en meest sneeuwzekere skigebieden. Met 220 km piste, vier funparks en Europa’s grootste halfpipe is het pure actie voor wintersportliefhebbers. Ook families zitten goed met het Ami Sabi Snow Wonderland. Boek bij TUI je hotel inclusief skipas en geniet van sneeuwzekere pistes op loopafstand!
Koude lucht heeft de weg naar de Alpen gevonden met gisteren op veel plaatsen al wat sneeuw. Vandaag wordt een droge en zonnige dag. De vorstgrens ligt tussen 800 en 1600 m. Daarbij staat er een matige wind.
Wij verbleven in Galtür en waren eigenlijk voor het skigebied bij Ischgl gekomen. Vanwege de slechte weersvoorspellingen en de daarbij horende lift-sluitingen hebben we de eerste vier dagen hier ons board ondergebonden. Tot onze verrassing bleek Galtur een heel leuk gebied. Lekker compact en toch genoeg te doen. In één dag heb je alle pistes al wel twee keer afgevinkt maar het gaat zeker niet vervelen. We hadden natuurlijk mazzel met de sneeuwval van afgelopen dagen. Veel off-piste kilometers gemaakt. Mogelijkheden genoeg. Restaurants normale prijzen. Kwaliteit wisselend. Apres-ski hebben we niet echt gedaan hier.
Skigebied leuk met het gezin, verwacht geen lange afdalingen, maar heel afwisselend. Apres ski is matig, alleen op de berg (Weibberhimml) en in Wirl bij het hotel. Restaurants op de berg zijn goed, weinig in het centrum zelf.
Sinds 1983 vaste gast van Ischgl en stamm gast van Hotel Post, fenomenaal skigebied. Afgelopen seizoen 3 keer geweest, 19 dagen totaal. Geen apres ski, alleen skiën en relaxen. Super; „Relax, if you can“.
Een heerlijk gebied , bijna geen wachttijden. In de ochtend Jannie eens 15 minuten moeten wachten, maar in het gebied ski geen wachttijden. Apres ski is super , niet goedkoop maar wel goed op orde. Samenvattend een aanrader voor de iets gevorderde skiër.
Uitgebreid skigebied voor oostenrijkse begrippen, geen 10 want slechts 240km pistes.
die 240 km zijn mooi verdeeld over blaauw rood en zwart.
Grote pluspunten zijn:
1. de diverse lange langafdalingen, wel midden op de dag doen en niet aan het einde want dan wordt het een mierenhoop.
2. de lange duty free piste naar Samnaum.
3. Relatief goede sneeuw want je skiet tussen 1350 en 2800 meter.
4. Apres ski is super in Paznauner THaya en Schatzibar.
5. Genoeg uitdagende zwarte pistes vanaf Palinkop, Greifspitz en Lange wand
Minpunten:
1. Erg druk, het lijkt wel of iedereen hiero wil skieen
2. Drukke wachttijden bij alle 3 de gondels 'sochtends vanuit het dal ( 20-50 minuten wachten in hoogseizoen).
3. Skibussen overvol, kunnen de capaciteit niet aan dus eigenlijk altijd staan :-(
Super mooi en tof gebied. Echt prima, prijzen ook ok, niet veel erger dan in Gerlos. In Zwitserland wel, maar dat weet je van te voren.
De eerste lift (A-1) naar boven is drama. Zondag 45 minuten gewacht om naar boven te kunnen, eerste skiles van zoon bijna gemist. De overige dagen 20-30 min gewacht. Boven verdeelt de drukte zich prima, maar de eerste lift is gewoon verschrikkelijk. Zorg dat je optijd bent!
Ischgl heeft een mooi skigebied: groot, uitgebreid en goed verzorgd. Ook de liften zijn over het algemeen erg goed onderhouden en je hoeft maar weinig te wachten bij de liften. Echter is het 's morgens bij de gondel in het dal wel erg druk. De hoge capaciteit van de liften hebben ook een keerzijde: de pistes zijn ontzettend vol in het hoogseizoen en het gebied heeft behoorlijk wat punten waar pistes samenkomen met alle gevaren van dien. De skibussen (wat ons betreft onderdeel van het skigebied) rijden elke 10 minuten, maar dat is in de spits lang niet voldoende waardoor je veel bussen overvol voorbij ziet rijden en je uiteindelijk erg lang moet wachten.
Wat ons vooral tegenviel, was de skischool en het aanbod hierin. Er is slechts 1 school, dus geen concurrentie en de organisatie laat behoorlijk wat steken vallen: het 'voorskiën' was dusdanig massaal en chaotisch dat het zijn doel voorbij schoot. Dit kan echt beter georganiseerd worden.
Restaurants kan ik kort over zijn: het zijn er niet genoeg en ze zitten allemaal de hele dag bomvol. Ook is het merendeel een betonnen fabriek waardoor de Oostenrijkse gezelligheid ver te zoeken is. Als gevolg van de verhouding restaurants en aantal skiërs, komen de mensen toch wel en is de kwaliteit middelmatig en de prijzen erg hoog.
Wij laten Ischgl (met drie jonge kinderen) voorlopig links liggen.
Hotel Fliana ligt op een prachtige helling in het rustige gedeelte van Ischgl. Het luxe en zeer comfortabele hotel staat bekend om de goede service, waardoor dit een van de best gewaardeerde hotels is van de hele regio. Ervaar het zelf! Het centrum van Ischgl bereik je eenvoudig door een looptunnel, terwijl je bij terugkomst weer helemaal in de watten wordt gelegd door het vriendelijke personeel. Van de heerlijke gerechten, tot jezelf onderdompelen in ontspanning tijdens een bezoekje aan het uitgebreide wellnesscenter. Hier kom je werkelijk niets te kort!
VAYA Residence Galtür: een gloednieuw complex op een waanzinnige locatie in Galtür. Dit is echt een fijne plek voor een heerlijke wintersportvakantie met vrienden, familie of lekker met z’n tweeën als je wilt genieten van het prachtige skigebied van Ischgl. Rustig en luxe slapen in Galtür, maar genieten van het veelzijdige skigebied van Galtür of Ischgl. De skiliften van Ischgl vind je op 9 kilometer en de liften van Galtür zelfs al op 2,5 kilometer afstand. De skibus die je snel van en naar de liften brengt, stopt op slechts 20 meter afstand! Deze residence biedt je sfeervolle appartementen met 1,2 of 3 aparte slaapkamers, een gezellige woonkamer en een moderne keuken. Daarnaast beschikken alle appartementen van Residence Galtür over een fijn balkon of terras met uitzicht op de prachtige omgeving. In de wellness kun je na een dag op de piste weer helemaal opladen. Warm lekker op in de sauna of het Turks stoombad. Voor een lekker drankje hoef je de deur ook net uit: er is een mooie bar waar je kunt genieten van een lekker wijntje of een goed glas bier. Aan de rand van het centrum, met de skibus naar Ischgl die vlak naast de deur stopt en zeer frequent rijdt, bieden de mooie en sfeervolle appartementen van deze residence een ideale plek voor een onvergetelijke wintersportvakantie!
Chalet Barbara bied je mooie, ruime appartementen in de wijk Mathon, op 4 kilometer afstand van Ischgl. Op 500 meter afstand vind je verschillende restaurants en winkels en het centrum van Ischgl en de skilift bereik in enkele minuten met de skibus. De appartementen zijn modern ingericht en van alle gemakken voorzien. Zo hebben ze allemaal een volledig uitgeruste keuken en een balkon met uitzicht op de schitterende omgeving. Daar is het na een dag van de pistes slalommen heerlijk om even na te genieten in de warme winterzon. Zodra de laatste zonnestralen achter de bergen verdwijnen kun je de sauna in om helemaal te ontspannen. Zin in après-ski? In het bruisende centrum van Ischgl vind je genoeg vermaak om je avonden mee te vullen; leuke winkels, goede restaurants en diverse après-ski bars.
Hotel Almhof ligt direct aan de mooie pistes van Galtür en beschikt over vele faciliteiten zoals een uitgebreid wellness center, een fitnessruimte, gezellige stube, een uitgebreide wijnkelder en een fantastisch restaurant. De luxe kamers zijn in Alpenstijl ingericht en voorzien van tv en gezellige zithoek. Bovendien hebben alle kamers een balkon met een panoramisch uitzicht op het Silvretta gebergte. De skilift vind je op nog geen 150 meter en hier kun je ’s morgens zo naartoe skiën.Na een dag op de piste kun je het grote wellness center van Hotel Almhof gaan ontdekken. Deze fantastische ruimte strekt zich uit over twee verdiepingen en is de plek om te ontspannen. Trek een baantje in het binnenzwembad en geniet ondertussen van het panoramische uitzicht. Ontspan in het Almhof saunadorp en probeer de verschillende sauna’s. Elke avond staat er weer een heerlijk culinair hoogtepunt op u te wachten, bereidt door Hermann, die niet alleen de eigenaar is, maar ook één van de meest gerespecteerde chef-koks in de vallei.
Alpin-Apart is een gloednieuw 4-sterren appartementencomplex in Ischgl. Deze appartementen hebben en perfecte ligging: slechts 500 meter van de kabelbaan Fimbabahn. Het complex beschikt over luxe en ruime studio’s met een balkon of terras, een kitchenette en een mooie badkamer.Alpin-Apart is de perfecte uitvalsbasis voor een skivakantie in de Silvretta Arena. Het skigebied beschikt over meer dan 230 kilometer aan pistes, variërend van beginners tot experts. Het zusterhotel, Hotel Alpina, bevindt zich slechts op een steenworp afstand van Alpin-Apart. Gasten van Alpin-Apart mogen gebruik maken van de skikluisjes en genieten van de dinerfaciliteiten. Bovendien worden er door Alpin-Apart tafels gereserveerd voor hun hotelgasten.Goed om weten: het gebouw is momenteel in aanbouw. De getoonde foto's zijn de plattegrondjes va de appartementen. Zodra er foto's beschikbaar zijn, zullen wij deze plaatsen.
Het luxe, onlangs gerenoveerde Alpenromantik-Hotel Wirlerhof heeft een idyllische ligging aan de voet van de Ballunspitze-berg. Ben je op zoek naar dat kleine beetje extra bij u wintersportvakantie, dan ben je hier aan het goede adres. Hier geniet je van ontspanning, sport en wellness. Het Alpenromantik-Hotel Wirlerhof ligt direct bij het dalstation van de Birkhahn-stoeltjeslift en hiermee sta je binnen enkele minuten boven aan de piste. Voor de kinderen vind je de skischool direct tegenover het hotel, evenals de nieuwe Alpkogel-lift. Heb je een dag op de piste geen zin meer in dat koude winterweer? Het hotel biedt vele faciliteiten, zoals een overdekt zwembad, een whirlpool, sauna’s en een fitnessruimte. Hier vermaak je je gegarandeerd!
Het moderne 4-sterrensuperior Hotel Solaria is ideaal gelegen in Ischgl! Het dorpscentrum ligt direct om de hoek en de dichtstbijzijnde skiliften. Hotel Solaria beschikt over een gratis parkeerplaats (op basis van beschikbaarheid).
In het hotel vind je o.a. een receptie, lobby, bar, restaurant, liften, verwarmde skiberging, Wi-Fi, fitnessruimte, kinderspeelkamer en een binnenzwembad. Daarnaast kun je na het skiën terecht in de ruime wellness (250m2) waar je gebruik kunt maken van o.a. een Finse sauna, stoombad, infraroodcabine en een kruidensauna. Tegen betaling kun je massages en schoonheidsbehandelingen bijboeken. De wellness is dagelijks geopend van 14:00-20:00 uur.
De kamers in Hotel Solaria zijn ruim opgezet en voorzien van een badkamer met douche en/of bad, toilet en föhn. Verder is er een zithoek, TV, telefoon, kluisje (gratis) en een minibar op de kamer. Summit Travel biedt de 2-persoonskamer Arnika aan van 28m2, de 2-persoonskamer Alpennelke van 35m2 en de 2/3/4-persoonskamers van ca. 35m2. Persoon 3 en 4 slapen op een bedbank. Sommige kamers hebben een balkon.
Het verblijf is op basis van halfpension plus. In de ochtend geniet je van een uitgebreid ontbijtbuffet en in de avond staat er een heerlijk 5-gangendiner met keuze en een saladebuffet voor je klaar (vegetarische maaltijden op aanvraag).
Op dinsdag is het 'Solaria Lazy Tuesday' - er zal dan een klein buffet klaarstaan en gasten mogen dan in badjassen dineren.
Op een rustige plek in Ischgl staat Hotel Garni Tyola. Het is typisch Tirolerstijl gebouwd, heeft voldoende parkeerplaatsen en ligt heel centraal in het dorp. Op maar zo’n 5 minuten loopafstand vind je de dalstations van de Silvretta en Pardatschgrat skiliften die je in enkele minuten naar boven brengen richting piste. Wij bieden je hier verzorgd ingerichte kamers die allemaal voorzien zijn van een fijne badkamer en een eigen balkon. Het bruisende centrum van Ischgl, met haar vele winkels, ligt op loopafstand. Hier kun je je ’s avonds ook uitstekend vermaken: van champagne bar tot grote après-ski tent en van snackbar tot sterrenrestaurant, hier vind je voor ieder wat wils! En dat allemaal op slechts een paar minuten lopen.
Op slechts 5 minuten lopen van het centrum van Ischgl ligt het comfortabele Hotel Garni Elfrieda. Met ook de skilift op korte afstand is dit een ideale uitvalsbasis voor je wintersportvakantie in Ischgl.Alle kamers zijn modern en verzorgd ingericht en beschikken over een fijne badkamer. Iedere morgen staat er in de sfeervolle ontbijtruimte een uitgebreid ontbijt voor je klaar, zodat je vol energie de piste op kan!
Op een prachtige locatie, op 1,5 kilometer van Galtür vind je de gloednieuwe Appartementen White Peak.Door de goede busverbinding zijn de liften van zowel Galtür als Ischgl snel te bereiken. De skibus stopt op slechts 20 meter afstand van White Peak. De appartementen zijn ruim en modern ingericht en beschikken over een sfeervolle woonkeuken, 1 of 2 slaapkamers en een balkon of terras met panoramisch uitzicht op de Alpen. Zin in wat ontspanning? Appartementen White Peak beschikt over een mooie sauna, waar je na een intensieve skidag lekker kan opwarmen! Let op: de eigenaren van het chalet zullen persoonlijk zorgen voor de check-in en ervoor zorgen dat je je direct thuis zult voelen. Dit chalet is zeer geschikt voor families, minder geschikt voor jongeren.
Het traditionele Chalet Sofie is een gezellig appartementencomplex met een rustige ligging op ca. 400 meter afstand van het levendige centrum van Ischgl. Hier vind je talloze restaurants, winkels en bruisende après-ski gelegenheden. De Fimbabahn skilift ligt op ca. 400 meter afstand. Bij goede sneeuwcondities kun je bijna tot aan het chalet terugskiën – ideaal voor de fanatieke wintersporter!
De accommodatie beschikt over diverse faciliteiten, waaronder gratis Wi-Fi, parkeergelegenheid (beperkt aantal plaatsen) en een verwarmde skiberging. Gasten kunnen gebruikmaken van een broodjesservice (tegen betaling) voor een comfortabel en ontspannen begin van de dag.
De appartementen in Chalet Sofie zijn sfeervol en in alpine stijl ingericht. Ze beschikken over een goed uitgeruste kitchenette met o.a. een kookplaat, vaatwasser, magnetron, koelkast, koffiezetapparaat en waterkoker. Daarnaast is er een gezellige woon-/eetkamer met zithoek en tv, één of meerdere slaapkamers en één of twee badkamers met douche en toilet. Sommige appartementen hebben een balkon met uitzicht op de omliggende bergen.
Summit Travel biedt de volgende appartementen aan:
Studio (max. 3 pers) Type 1: 1 woon-slaapruimte, 1 badkamer (30m2)
Studio (max. 3 pers) Type 2: 1 woon-slaapruimte, 1 badkamer (32m2)
2-kmr (max. 3 pers) Type 3: 1 bed in woonkamer, 1 slaapkamer, 1 badkamer (38m2)
Ervaar de glamour van Hollywood gecombineerd met de gezelligheid van Tirol. Dit is de perfecte mix voor je welverdiende vakantie. Stijl, comfort en ontspanning staan hier centraal. Duik de wellness in en kom volledig tot rust met 150 vierkante meter aan faciliteiten. Verken het gezellige stadscentrum, of geniet van de bloeiende natuur van de regio. Wandel door glooiende alpenweides, langs de rivier en hoge bergtoppen. Geen zin om te lopen? Gebruik dan je stalen ros. Ben je een culinaire fijnproever? Ook dan zit je hier helemaal goed. De vele restaurants en taverna’s laten je uitgebreid kennismaken met de Oostenrijkse keuken. Hier geniet je van een vakantie voor in de boeken.
Op wintersportvakantie? Het Oostenrijkse Ischgl is het neusje van de zalm wat skicondities en faciliteiten aangaat. Vanuit appartement Fluchthorn kies je een van de 2 liften vlakbij huis, of neem je de rolband in de Dorftunnel naar lift nummer 3. Zo sta je fris en fruitig in een mum van tijd on top of the world. Voor wie flinke uitdagingen niet schuwt, heeft het Paznauntal stevige, steile afdalingen in petto. Toch fijn dat je na al die inspanning ook naar de nodige ontspanning kunt uitzien. Ga na de borrel vooral een pizza eten bij La Nona en zie welke verhalen er loskomen. Over de 12 kilometer lange ‘mammoet’ route terug naar Ischgl bijvoorbeeld. Is trouwens wel een echte aanrader.
Op een mooie, rustige locatie in de wijk Mathon, Ischgl vind je de appartementen van Residenz Fliana. Deze high-end 3-kamerappartementen zijn echt een ultieme plek voor een geweldige wintersportvakantie met vrienden of familie als je wilt genieten van het prachtige skigebied van Ischgl. Genieten van alle luxe van een eigen appartement met volledig uitgeruste keuken en skiën van het veelzijdige skigebied van Ischgl. De skiliften van Ischgl vind je op 4 kilometer afstand. De skibus die je snel van en naar de liften brengt, stopt op slechts 100 meter afstand! Dit bijzondere resort bied je bijzonder mooie, ruime appartementen en chalets die werkelijk van alle gemakken zijn voorzien. Ieder appartement beschikt over een prachtig chic interieur, twee slaapkamers met de comfortabele bedden, twee stijlvolle badkamers en een balkon of terras met uitzicht op de omgeving. Daarnaast vind je er een trendy keuken die van alle gemakken is voorzien! Als je net van de piste komt, kun je natuurlijk je dagelijkse boodschappen doen en daarna lekker bijkomen in de knusse woonkamer van je appartement, maar je kunt ook nog even de beroemde après-ski van Ischgl gaan ontdekken. In de avond kun je zelf een heerlijke maaltijd bereiden in de compleet uitgeruste keuken of een van de restaurants in die op loopafstand liggen uitproberen.
Hotel Alpina ligt op een rustige locatie in Ischgl en op slechts 200 meter vind je de Ischgl en de Fimbabahn. Dit comfortabele hotel beschikt over een luxe wellness met een infraroodcabine, een sauna, een stoombad, en trendy cocktailbar. Een skibus halte vind je op 100 meter afstand. Alle kamers zijn verzorgd ingericht en beschikken allemaal over een moderne badkamer. ’s Morgens staat er in het restaurant een uitgebreid Oostenrijks ontbijt voor je klaar, zodat je vol energie je dag kunt beginnen.'s Avonds kun je tegen betaling dineren in het fantastische restaurant van Hotel Alpina.Het diner kun je zelf ter plaatse bijboeken. Zin in wat ontspanning? Op de 3e verdieping vind je een prachtige wellness waar je kunt genieten van een sauna, infraroodcabine en kruidensauna en een uniek uitzicht op de besneeuwde bergen.
In het recent gerenoveerde Hotel Fluchthorn, in het centrum van Galtür, is eeuwenoude traditie en gastvrijheid gecombineerd met moderne faciliteiten en goede service. Na het uitgebreide ontbijtbuffet ben je ’s morgens helemaal klaar voor een sportieve dag op de piste. Kinderen kunnen zich uitstekend vermaken met de skisafari die wordt georganiseerd door de skischool. Na zo’n dag is het fijn terugkomen in een sfeervol hotel met vriendelijk personeel, die er alles aan doet om je vakantie compleet te maken. Vergeet ook vooral niet een bezoek te brengen aan het wellness center waar je heerlijk kunt ontspannen in de sauna of het stoombad. In het stijlvol ingerichte restaurant kun je ’s avonds genieten van culinaire gerechten en een ontspannen sfeer. Na het diner drink je nog een lekker kopje koffie in de hotelbar of, wanneer je nog energie over hebt, breng je een bezoek aan de Hubers Dance bar waar regelmatig optredens zijn.