1 oktober start nieuwe seizoen
Het dagelijkse wintersportweer wordt geschreven van 1 oktober t/m 31 maart. Voor degenen die buiten deze periode berichten willen posten, maken we regelmatig een nieuw forum aan.
Naar het forum...| Dorp | Sneeuwhoogte berg | Sneeuwhoogte dal | Laatste update | |
|---|---|---|---|---|
| Kaprun - Maiskogel | - | - | 15-08-2026 | Bekijk dorp |
Skigebied Kaprun-Maiskogel: skiën vanuit het dorp richting de Kitzsteinhorn
De Maiskogel ligt direct boven Kaprun in het Salzburgerland en vormt de huisberg van het dorp. Vanuit Kaprun, op ongeveer 785 meter hoogte, brengt de Maiskogelbahn je rechtstreeks naar de pistes. Het hoogste punt van het eigenlijke Maiskogelgebied ligt rond 1.730 meter, maar dankzij de verbinding met de Kitzsteinhorn kun je vanuit Kaprun doorreizen tot boven de 3.000 meter. Maiskogel en Kitzsteinhorn bieden samen ongeveer 60 kilometer aan pistes.
Op de Maiskogel zelf ligt de nadruk op blauwe en rode afdalingen. De brede en overzichtelijke pistes maken dit deel vooral geschikt voor gezinnen, beginners en recreatieve skiërs. Het terrein is vriendelijker dan op de hooggelegen Kitzsteinhorn en een deel van de afdalingen loopt tussen de bomen. Voor echt steile pistes en sportiever terrein biedt de gletsjer verder boven Kaprun meer mogelijkheden.
Een belangrijk verschil met vroeger is dat de Maiskogel tegenwoordig rechtstreeks is verbonden met de Kitzsteinhorn. Vanuit Kaprun ga je eerst met de Maiskogelbahn omhoog en vervolgens met de 3K K-onnection verder richting Langwied. Vanaf daar sluiten de liften aan op het hooggelegen skigebied van de Kitzsteinhorn. Je kunt daardoor vanuit het centrum van Kaprun de berg op zonder eerst met de skibus naar het vroegere gletsjerdalstation te rijden.
Die verbinding zorgt voor een opvallende overgang binnen één skigebied. Beneden op de Maiskogel ski je over relatief vriendelijke hellingen en tussen de bomen, terwijl je hogerop terechtkomt in het open hoogalpiene landschap van de Kitzsteinhorn. Daar liggen blauwe, rode en zwarte pistes tot ruim 3.000 meter hoogte. Ook freerideterrein en snowparks spelen op de Kitzsteinhorn een grotere rol.
Kaprun is de logische verblijfplaats voor de Maiskogel. De gondel vertrekt vrijwel vanuit het centrum en rondom het dalstation liggen hotels, appartementen, restaurants, bars en winkels. Veel accommodaties zijn te voet of met de skibus bereikbaar. Het dorp is levendig, maar heeft een ander karakter dan speciaal gebouwde skiresorts: Kaprun wordt het hele jaar door bewoond en heeft een echt dorpscentrum.
Door de relatief lage ligging zijn de pistes op de Maiskogel gevoeliger voor zachte temperaturen dan die op de Kitzsteinhorn. Kunstmatige besneeuwing speelt daarom een belangrijke rol. Juist op dagen met sneeuwval of slecht zicht heeft de Maiskogel echter een voordeel, omdat de bomen langs verschillende pistes voor meer contrast en beschutting zorgen dan het volledig open terrein op de gletsjer.
Kaprun-Maiskogel is daarmee veel meer dan een kleine dorpsberg. Voor gezinnen kun je prima een skidag op de overzichtelijke pistes van de Maiskogel blijven, maar via dezelfde liftverbinding kun je ook verder omhoog naar de Kitzsteinhorn. Dat je vanuit het centrum van Kaprun van ongeveer 785 meter naar een skigebied boven 3.000 meter kunt reizen, maakt deze combinatie bijzonder binnen het Salzburgerland.
Het dagelijkse wintersportweer wordt geschreven van 1 oktober t/m 31 maart. Voor degenen die buiten deze periode berichten willen posten, maken we regelmatig een nieuw forum aan.
Naar het forum...De winter van 2025-2026 in de Alpen werd gekenmerkt door sterke contrasten. Over het algemeen was het seizoen zachter en zonniger dan normaal, met lange droge periodes onder hogedruk, afgewisseld door kortere maar soms zeer intensieve sneeuwfases.
Hoe verliep de winter van 2025-2026 in de Alpen?Voor het eerst in oostenrijk na jaren frankrijk en italie oostenrijk is geprobeerd net terug van vier dagen skiën. Mooi gebied maar voor je vanuit de maiskogel lift boven bent duurt lang heel lang. We waren nog niet eens in een vakantie dus kun je nagaan de 3 k connectie duurt al wachtend zeker 20a 30 minuten. Dan van daar uit de volgende liften duren ook met wachten minimaal 20 minuten tot 40 minuten smorgens. Dit is mij te lang te druk en daardoor niet leuk. Volgend jaar weer Madonna di campiglio .
Kaprun heeft een probleem met liftcapaciteit na de eerste overstap. 2 liften terwijl er 3 aankomen, incl de 3K connectie vd Maiskogel. Daarna op het niveau vh AlpinCenter altijd lang wachten op Gletscherjet 3. Soms 80-90 min om boven te komen.Tip: ipv G-jet 3: Kristallbahn, nooit Gipfelbahn: duurt laaang. Eenmaal boven: prima gebied, variatie en uitdaging.
T was een mooie omgeven met vrienden gastvrij , de beste verzorging vr vakantie beleving, blij dat je altijd met plezier aan terug denkt , kaprun dank jullie wel
Met de nieuwe Maiskogelbahn en de aansluiting volgend jar met de Kitschsteinhorn is het gebied natuurlijk perfect wanneer je in Kaprun verblijft. Genoeg restaurants op de piste waar je lekker kunt eten en leuke brede afdalingen waar voor ieders wat wils is.
Verschrikkelijk mooi weer en goede sneeuw echt fantastisch
Ideaal gebied voor jonge kinderen hun eerste bochten te laten maken op een echte berg. Relatief rustig op de piste. Wachttijden beperkt. Enkel tijdens de spits om 10uur een lange wachtrij onderaan de berg.
Skigebied kleinschalig maar leuk! Apres-ski super bij gary in zur lederhosen! Super gezellig en hij praat zelfs een beetje nl! Genoeg keus qua eten! Ik ben in verschillende gebieden geweest, maar dit is erg goed bevallen en we komen dit jaar terug!!!:-)
Bijzonder rustig op dit moment, de Maïskogel is heel goed te doen!
Mooie piste met prima sneeuwkwaliteit op dit moment en heerlijk rustig. Echt genieten en voor alle niveau's prima.
Mooi gebied ondanks dat er weinig sneeuw is prima conditie
Maiskogel is 1 afdaling met voor alle ervaring mogelijkheden. Rood en zwart rechtuit en blauw eromheen. Echt een geweldige afdaling. Wij zijn hier nu voor het 4e jaar en hebben dit jaar besloten meerdere gebieden te bezoeken. Zijn veel mogelijkheden binnen een half uur rijden. Gister naar hochköning geweest en daar de köningtour gedaan, echt een aanrader. Vandaag staat de wildkogel arena op de planning, beide op een half uurtje rijden. Ook saalbach-hinterglenn ligt binnen bereik. Wat betreft t eten zijn er meer dan genoeg mogelijkheden om erg goed te eten.
Inderdaad voor een dag heel leuk