Informatie over Ramsau am Dachstein

Wintersport in Ramsau am Dachstein: langlaufen op het zonnige Dachsteinplateau

Ramsau am Dachstein ligt op een breed plateau boven het Ennstal, direct onder de zuidwanden van het Dachsteinmassief. Anders dan in Schladming draait de wintersport hier niet alleen om alpineskiën. Ramsau is vooral bekend als langlaufbestemming, met een uitgebreid netwerk van loipes dat over het hooggelegen plateau loopt. Voor alpineskiërs ligt direct bij het dorp de Rittisberg, terwijl de grote skigebieden rond Schladming beneden in het dal gemakkelijk bereikbaar zijn.

De Rittisberg is compact en vooral geschikt voor gezinnen, beginners en recreatieve skiërs. Wie meer pistekilometers zoekt, kan afdalen naar het Ennstal en daar instappen in de Schladminger 4-Berge-Skischaukel. Voor langlaufers is juist Ramsau zelf de bestemming. Klassieke loipes en skatingroutes lopen door het open landschap, met onderweg vrijwel voortdurend uitzicht op de steile rotswanden van de Dachstein.

Ramsau bestaat uit verschillende buurtschappen en heeft geen dichtbebouwd centrum. Hotels, appartementen, pensions en restaurants liggen verspreid over het plateau, vaak direct bij een loipe of winterwandelroute. Après-ski speelt een kleine rol. De sfeer is sportief en rustig en veel bezoekers komen juist voor de combinatie van langlaufen, winterwandelen en een paar dagen alpineskiën.

Wie graag langlauft, kan in Ramsau gemakkelijk iedere dag een andere route kiezen zonder eerst met de auto op pad te hoeven. Het plateau biedt zowel eenvoudige stukken door het dal als langere en sportievere trajecten met hoogteverschil. Juist die combinatie van veel kilometers, de relatief hoge ligging en het uitzicht op de Dachstein maakt Ramsau tot een van de bekendste langlaufbestemmingen van Oostenrijk.

Reviews Ramsau am Dachstein

Schrijf een review voor: Ramsau am Dachstein

8.7
10Ski gebied
7Apres ski
9Restaurants

Ik ben er al vaak geweest om te langlaufen. Super gebied, veel mooie loipes.

7
7Ski gebied
6Apres ski
8Restaurants

Heerlijk rustig. Enorm mooi langlauf gebied Wandelaars kunnen ook goed uit de voeten François jan 2019

8.4
9Ski gebied
8Apres ski
8Restaurants

Zeer mooi omgeving aan heerlijke rustige doorgaande weg. Wanneer je vantevoren de bustijden weet, ben je binnen 30 min in grotete skigebieden rond Schladming. Hotel Pfeffermuhle was echt helemaal top!

7.4
7Ski gebied
8Apres ski
7Restaurants

Leuk met kinderen niet voor ervaren skiërs.

7.4
7Ski gebied
6Apres ski
9Restaurants

Het beste langlaufgebied in Europa. Een Eldorado met afwisselende loipes, honderden kilometers

7.4
8Ski gebied
7Apres ski
7Restaurants

Mooi skigebiedje, echt niet groot maar voldoende om te leren skiën vooral.

10
10Ski gebied
10Apres ski
10Restaurants

Super skigebied, mooie breede pistes en super gezellig