sneeuwhoogte berg | sneeuwhoogte dal | meting | |
---|---|---|---|
Finkenberg | 150 cm | 35 cm | 06-02 |
Hintertuxer Gletscher | 175 cm | 75 cm | 06-02 |
Hippach | 110 cm | 10 cm | 06-02 |
Mayrhofen | 110 cm | 10 cm | 06-02 |
Tux - Hintertux | 175 cm | 75 cm | 06-02 |
Het charmante ski dorpje Finkenberg ligt vlakbij het meer bekende Mayrhofen in het uitgestrekte Zillertal 3000. In tegenstelling tot het uitbundige Mayrhofen gaat het er in Finkenberg een stuk rustiger aan toe. Het gebied is vanwege flink wat uitdagende pistes een prima uitvalsbasis voor de wat meer gevorderde skiër. En mocht het wat sneeuw betreft een keer wat tegenzitten, de sneeuwzekere Hintertuxer Gletscher ligt hier om de hoek! Finkenberg is voor een wintersport vakantie wat minder geschikt voor families met jonge kinderen. Er is hier namelijk geen Kinderland opgezet.
+ plus: sneeuwzeker, uitdagende pistes voor de meer ervaren skiér/boarder en prima après mogelijkheden
- min: minder geschikt voor families en behoorlijk druk
Meer info over het skigebied van Finkenberg: Zillertal 3000
Twee ideale kindvriendelijke dorpen waar grotendeels in het bos wordt geskied. Geniet dit seizoen van de nieuwe 10 persoons-gondel en de nieuwe bergacht-baan (Norma Loops). Een afdaling van 900m tussen de bomen met 10 bochten en 3 volledige 360° spins. Beiden oorden zijn met een gratis pendelbus verbon-den en zijn een uitdaging voor zowel beginners als ervaren skiërs. Ruim 135km piste wachten op je. Boek nu een onvergetelijke wintersport!
Hotel Eberl is een authentiek onderkomen en ligt in het pittoreske dorp Finkenberg. Het hotel bevindt zich midden in het centrum en op 500 meter vind je de skilift. De skibus stopt voor de deur en brengt je in enkele minuten naar de Finkenberger Almbahnen. Het hotel is voorzien van moderne gemakken terwijl de traditionele sfeer is behouden. Dankzij het vele gebruik van hout heerst er een warm gevoel; je voelt je er direct thuis. Het hotel beschikt over diverse faciliteiten voor een zorgeloos verblijf. Zo is er in het hoofdgebouw een restaurant, bar en een gezellige stube. Het ideale gedeelte als je van de traditionele sfeer houdt. In het nieuwe gebouw vind je moderne kamers en het wellnesscenter. Beide gebouwen staan in verbinding met elkaar en dus ongeacht waar je verblijft kun je makkelijk gebruik maken van alle voorzieningen.
Hotel Eberl is een authentiek onderkomen en ligt in het pittoreske dorp Finkenberg. Het hotel bevindt zich midden in het centrum en op 500 meter vind je de skilift. De skibus stopt voor de deur en brengt je in enkele minuten naar de Finkenberger Almbahnen. Het hotel is voorzien van moderne gemakken terwijl de traditionele sfeer is behouden. Dankzij het vele gebruik van hout heerst er een warm gevoel; je voelt je er direct thuis. Het hotel beschikt over diverse faciliteiten voor een zorgeloos verblijf. Zo is er in het hoofdgebouw een restaurant, bar en een gezellige stube. Het ideale gedeelte als je van de traditionele sfeer houdt. In het nieuwe gebouw vind je moderne kamers en het wellnesscenter. Beide gebouwen staan in verbinding met elkaar en dus ongeacht waar je verblijft kun je makkelijk gebruik maken van alle voorzieningen.
Selections Hotel Kristall ligt midden in het gezellige bergdorpje Finkenberg en op nog geen 150 meter van de gondel. Dit luxueuze hotel heeft vele faciliteiten zoals een uitgebreid wellness center van 250 vierkante meter, een fitnessruimte, gezellige lobby met openhaard, een uitgebreide wijnkelder en een fantastisch restaurant. De kamers zijn in Alpenstijl ingericht en voorzien van tv en gezellige zithoek. Bovendien hebben alle kamers een balkon met een panoramisch uitzicht op de schitterende omgeving. De oefenweide die voor het hotel ligt, begint bij de gondel. Als je ’s middags uit de gondel stapt, kun je voor het laatste stukje nog even de latten onderbinden en naar het hotel glijden. In het uitgebreide wellness center van Hotel Kristall vind je een bio sauna, Finse sauna, infraroodcabine, aromatisch stoombad en heerlijke massagedouches. Voor totale ontspanning kun je ook nog verschillende soorten massages en schoonheidsbehandelingen boeken. Heb je van alle inspanning en ontspanning trek gekregen? Hotel Kristall staat bekend om haar gastronomische keuken, waarbij het grootste gedeelte van de producten die gebruikt worden afkomstig zijn van de eigen boerderij. In het restaurant met panoramisch uitzicht worden iedere avond de lekkerste lokale specialiteiten, internationale gerechten en creatieve desserts geserveerd.
Super skigebied, apres ski niet uitgebreid, maar dat zoeken we juist niet. Hier geld nog de gemutlichkeit . Komen hier al meer dan 40 jaar. Liften etc is wel goed met de tijd meegegaan
Geweldige locatie op vanuit te vertrekken het skigebied in. Richting de penken of rastberg, allemaal binnen twee liften bereikbaar. Wij vonden het jammer dat er geen dalafdaling is naar het dorp, de afsluitende afdaling van de dag is dus altijd op de berg. Apresski kun je beneden bij de lantarnl pub, kom hier niet te vroeg want dan zit je alleen. Bovenop de berg bij de Milchbar een biertje doen, en met de laatste gondel naar beneden, dan is er wat ambiance. Qua eten en nachtleven in het dorp geen ervaring, wij zaten HP in hotel en zijn in de avonduren niet meer op stap geweest
Super mooi gebied met voldoende mogelijkheden! De gletcher is een stukje rijden of met de bus, maar met mooi weer de moeite waard! Helaas geen dalafdaling dat is het enige minpuntje. Tot volgend jaar
Wat een geweldig mooi skigebied en fijn plaatsje finkenberg mayerhofen dicht bij maar veel te druk, wij komen zeker terug
Mooie gebied wij komen hier al jaren.
35 keer geweest super gebied
Afgelopen weekend een short-ski gedaan met collega's. Leuk en uitdagend gebied. Veel rode pistes. Helaas was de dalafdaling naar Finkenberg niet mogelijk omdat het echt te warm was, maar hoog op de berg was er genoeg te skiën. Je kunt ook een tochtje maken. Genoeg voor 3 dagen. Wil je langer, kun je ook nog een dagje naar de gletscher maar dat hebben wij niet gedaan. Het eten in de restaurants op de piste is vrij goed.
Mooier dan afgelopen week kan niet. 8 dagen blauwe lucht en top pistes.
Prachtig ski gebied. Aardige mensen en heel veel sneeuw☺☺
Prachtig ski gebied. Finkenberg leuk dorp. Appartement Rosenheim (12p) is absolute aanrader!