Download de gratis app van Sneeuwhoogte.nl en doe vanuit Mayrhofen een live (foto) update.
Sneeuwzeker skiën in Val Thorens
Sneeuwzekerheid? Die vind je gegarandeerd in Val Thorens in Les 3 Vallées. Met pistes tot 3.200 meter is dit het hoogste en meest sneeuwzekere skigebied van Europa. Gemiddeld ligt er in de winter zo’n 2,5 meter sneeuw. De hoge ligging zorgt voor uitzonderlijke sneeuwcondities, seizoen na seizoen. Ook top: veel accommodaties liggen áán de piste. Perfect voor wintersporters die het maximale uit hun vakantie willen halen!
Tussen een omvangrijk hogedrukgebied nabij West-Rusland en vrij inactieve storingen boven de Middellandse Zee wordt met een oostelijke wind vrij droge continentale lucht naar de Alpen aangevoerd. Het weerbeeld is daardoor vrij zonnig en rustig. In deze situatie komt voorlopig nog maar weinig verandering.
Op een prachtige, rustige locatie in Mayrhofen vind je het mooie Landhaus Sabrina. Op slechts 100 meter afstand stopt de skibus, die je ’s morgens in enkele minuten naar de gondel brengt. Het ruime 4-kamerappartement is luxe ingericht en voorzien van een volledig ingerichte keuken en een balkon met uitzicht op de bergen. Voor je dagelijkse boodschappen, maar ook voor restaurants kun je terecht in het bruisende centrum van Mayrhofen, dat op 1 kilometer afstand ligt.
Elisabeth Hotel is een luxe hotel in het centrum van Mayrhofen. Je zult bij aankomst hartelijk welkom geheten worden en ook gedurende je verblijf kun je genieten van een uitstekende service. De kamers zijn modern en zeer sfeervol ingericht. Beneden is een een mooi restaurant waar je elke dag kunt aanschuiven voor een uitgebreid ontbijt en een heerlijk 5-gangen diner. Ook is er een prachtig wellnesscenter waar je je fijn kunt terugtrekken na een dag in de sneeuw. Trek een baantje in het 17 meter lange verwarmde zwembad of relax in een van de sauna's en thermale baden. Hier kom je weer helemaal tot rust.
Het gezellige Gästehaus Lärchenheim is al jaren één van onze bestsellers. Het beschikt over eenvoudige, maar nette kamers en 's morgens staat er een lekker ontbijtje voor je klaar. Voor een goede prijs zit je hier uitstekend, want de skiliften en het centrum van Mayrhofen liggen op steenworpafstand. Hier vind je vele leuke restaurants en bars. Een ideaal skigebied met kilometers aan prachtige pistes voor zowel de beginner als de ervaren skiër. En terug in Gästehaus Lärchenheim staat de vriendelijke eigenaresse alweer klaar om het naar je zin te maken.
Op een prachtige, rustige locatie tussen Mayrhofen en Finkenberg ligt het authentieke Gasthof Hochsteg. Deze voormalige herberg is zeer gemütlich ingericht en biedt je een unieke plek om te verblijven tussen 2 leuke wintersportplaatsen.De skibus die je 10 minuten naar de gondel in Finkenberg brengt, stopt op slechts 50 meter afstand. Alle kamers in dit karakteristieke gasthof zijn eenvoudig, maar charmant ingericht en voorzien van een eigen badkamer. Tussen 15.00 en 16.00 staat er koffie met koek of gebak voor je klaar. Zin in wat ontspanning? Na een dag op de piste kun je de boel weer in balans brengen in de sauna van Gasthof Hochsteg. Het informele en gezellig ingerichte restaurant serveert iedere avond de lekkerste gerechten: van pasta di mamma en delicatessen uit de omgeving tot internationale klassiekers. Goed om te weten: Gasthof Hochsteg ligt tussen Mayrhofen & Finkenberg. De bus naar de Finkenberger Almbahnen rijdt op aanvraag 5x ’s ochtends tussen 8:35 en 11.10 uur en 5x ’s middags vanaf 15:00 uur. Deze skibus dien je vooraf te bestellen. De skibus stopt op ca. 70 meter van het hotel. De skibus naar Mayrhofen stopt niet bij het hotel, maar rijdt vanaf Hochstegen 3x ’s ochtends en 3x ’s middags.
In het centrum van Mayrhofen vind je het Neuhaus Zillertal Resort. Er is hier volop ruimte om te dromen en te ontspannen. Kom helemaal tot rust in de romantische tuin van het hotel, of trek erop uit in de omgeving. Bezoek de Alpenboerderij 'Erlebnis Sennerei Zillertal' en laat je rondleiden. Dit is zeker de moeite waard. Maak de kinderen blij met een bezoek aan het Erlebnisbad in Mayrhofen. De reuzenglijbaan van 101 meter valt zeker in de smaak.
Het charmante Landhaus Carla in Mayrhofen biedt een knusse uitvalsbasis voor je volgende wintersportvakantie. De skigebieden liggen vlakbij en bieden mogelijkheden voor beginners en ervaren skiërs. Tirol is een heerlijke wintersportplek met gezellige après-ski. Landhaus Carla verwelkomt je in een warme en gezellige sfeer, perfect om na een dag op de pistes tot rust te komen. De comfortabele kamers zijn van alle gemakken voorzien en hebben een balkon of terras. Landhaus Carla staat voor je klaar om er een leuke wintersportvakantie van te maken.
Chalet Helene heeft alles in zich voor een geslaagde wintersportvakantie. Want het Oostenrijkse Mayrhofen is een toplocatie voor sportieve gezelligheid. Met 245 kilometer skipistes op 630 tot 2500 meter, en het sneeuwzekere Zillertal als speelweide kunnen jonge, oudere, beginnende en geoefende wintersporters alle dagen los. Zin in een spannende uitdaging voor gevorderden? De Harakiri is de aller steilste afdaling van Oostenrijk. Als je geen zin meer hebt om te koken, eet je daarna in het oudste restaurant van Mayrhofen. Vanaf Wirtshaus Griena ben je na het eten zo weer thuis.
Op een unieke locatie in het centrum van Mayrhofen, vrijwel direct naast de Penkenbahn, vind je de gloednieuwe Appartementen zum Strossna. Dit mooie complex wordt momenteel gebouwd en zal eind van de zomer af zijn. De luxe appartementen zijn trendy ingericht en voorzien van een mooie woonkeuken, 2 of 3 comfortabele slaapkamers en een balkon met uitzicht op het centrum. Als gast van Appartementen zum Strossna mag je gebruik maken van de familiesauna in Sporthotel Strass.
Op een idyllische plek dichtbij het centrum van Mayrhofen en pal naast de nieuwe Ahornbahn kabelbaan, vind je het charmante familiehotel Perauer. Alles aan dit gasthof uit het begin van de jaren ’70 ademt authenticiteit: van het rustieke gebouw met houten balkons in Tiroler stijl tot de knusse stube en het duurzame restaurant. Franz en Barbara zijn de tweede generatie eigenaren en geven elke gast een warm welkom in traditionele klederdracht. De 24 kamers van dit gezellige guesthouse werden afgelopen zomer compleet gerenoveert, maar de oorspronkelijke sfeer is behouden: de ruimtes zijn met liefde ingericht in country house stijl. Comfort staat voorop bij Gasthof Perauer, dat merk je aan de ‘wellness’-matrassen met fris-witte lakens en dikke dekbedden waarop je na een dag skiën ongegeneerd kunt neerploffen. Na al dat bewegen in de buitenlucht smaakt een door de familie zelf gestookte abrikozenjenever extra goed. En stijve spieren kunnen worden opgewarmd in de spa met infraroodcabine, stoombad, sauna en relaxruimte met hangmat. Het restaurant van Gasthof Perauer staat al decennialang hoog aangeschreven, ook bij locals. Dat komt vooral mede door de eigen slagerij met vlees uit het Zillertal. Maar ook biologische ingrediënten van boeren uit de buurt worden door chef-kok Mike verwerkt tot eerlijke Tiroler gerechten en internationale klassiekers. En dan is er ook nog The Butcher Bar. Een moderne en gezellige hotspot, waar gasten en locals elkaar ontmoeten en waar je terecht kunt voor schnaps en dry aged beef.
Hotel Strass bestaat uit meerdere gebouwen, die allemaal midden in het gezellige en bruisende centrum van Mayrhofen liggen. Deze gebouwen bevinden zich op slechts een paar minuten lopen van elkaar en van het dalstation van de Penkenbahn. Waar je ook verblijft, jouw hotel ligt altijd midden in het levendige hart van het dorp.Ontbijt is inbegrepen tijdens je verblijf, zodat je elke dag goed begint voor een actieve dag in de sneeuw. Wie na het skiën nog energie over heeft, loopt binnen bij de levendige Icebar in Hotel Strass, dé hotspot voor après-ski. Voor wat ontspanning kun je terecht in het prachtige wellnesscentrum van Hotel Strass. Laat je lichaam tot rust komen in de sauna, het stoombad of de whirlpool, of trek een paar ontspannende baantjes in het zwembad. Kortom, Hotel Strass biedt alles voor een onvergetelijk verblijf in Mayrhofen!Goed om te weten: In Hotel Strass/Sporthotel Strass vind je een ondergrondse discotheek en ook de populaire après-ski bar de Icebar (dagelijks geopend tot 22.00). De kamers die wij aanbieden in Hotel Strass kunnen gelegen zijn in de buurt van de Icebar.
Zillertal Resort Neuhaus is de nieuwe naam voor Hotel Neuhaus en is een comfortabel 4-sterrenhotel met veel faciliteiten! Het hotel ligt aan de rand van het centrum van Mayrhofen. De skilift Penkenbahn vind je op ca. 900 meter afstand. De dichtstbijzijnde skibushalte ligt op 50 meter van het hotel.
Zillertal Resort Neuhaus beschikt over diverse faciliteiten, zoals een receptie, lobby, verschillende gezellige zitruimtes/Stubes, gratis Wi-Fi en kinderspeelkamer met tafeltennis. Verder is er een lift, skiberging, fitnessruimte, restaurant, à la carte restaurant, bar, café, wijnkelder, biergarten, terras en wintertuin. Bij het hotel zijn er onoverdekte (gratis) en overdekte (tegen betaling) parkeerplaatsen.
Na een dag wintersport kan je heerlijk ontspannen in de fijne wellness van het hotel (1500m2). Deze bestaat uit o.a. een buitenzwembad (78m2), binnenzwembad (78m2), sauna, Finse sauna, whirlpool en ontspanningsruimte. Tegen betaling kan je gebruik maken van verschillende massages, het solarium en het beautycentrum.
De kamers bevinden zich in het hoofdgebouw of bijgebouw (op 30 meter afstand). De kamers zijn uitgerust met bad of douche en toilet, föhn, telefoon, tv, Wi-Fi en kluisje. Sommige kamers hebben een zithoekje, balkon en/of terras. De 3e en 4e persoon op een kamer slapen op een bedbank.
(*) deze suite is geschikt voor max 3 volw. + 1 kind tot max. 15 jaar of 2 volw. + 2 kinderen)
Let wel: Dit hotel hanteert een minimumleeftijd van 2 jaar. Baby’s van 0 en 1 jaar kunnen hier helaas niet verblijven.
Het verblijf in Zillertal Resort Neuhaus is op basis van halfpension plus. Dit bestaat uit een uitgebreid ontbijtbuffet, middag snack en een geweldig 4-gangen keuzediner met saladebuffet.
Prima skigebied voor maar de combinatie van skiën en apres skiën prima in balans is. Wij verbleven in hotel neuhaus, meer dan prima hotel. Helaas alleen telefoon nummer vergeten te vragen van een mooie Nederlandse dame welke daar gelijktijdig met ons was 😥
6.7
Gast-22317
02-02-2025
5Ski gebied
7Apres ski
8Restaurants
Overschat skigebied met vreselijke hoge prijs voor je skipas.
Vaak groen in het dat en lange wachttijden voor de lift, zowel om boven te komen als naar beneden. Er is namelijk geen dalafdaling
8
Jim Gubbels
15-01-2025
9Ski gebied
7Apres ski
8Restaurants
Weer een lekkere skiedag gehad, mooie pistes en fantastisch weer!
8
Gast-21070
20-03-2024
8Ski gebied
8Apres ski
8Restaurants
Mooie plek, ik was er half maart, was wel warm, 15 graden
6.4
Gast-21001
04-03-2024
8Ski gebied
1Apres ski
10Restaurants
Heerlijk kunnen skiën tot een uur of 1, daarna lekker lang lunchen. Mooi ski gebied.
7
Gast-20858
18-02-2024
7Ski gebied
7Apres ski
7Restaurants
Zonnig en erg warm op de berg, 's morgens lekker kunnen skiën. Smiddags was het zwaar. Maar wat is het toch geweldig.
8.7
Gast-20848
17-02-2024
7Ski gebied
10Apres ski
9Restaurants
Sommige pistes lagen er goed bij andere weer niet. Bergen sneeuw en ijs op de piste. Jammer dat deze niet geprepareerd werden. Had hier meer van verwacht...
8.4
Gast-20805
09-02-2024
8Ski gebied
9Apres ski
8Restaurants
Prachtig gebied. Ondanks hoge temperatuur dal, prima condities op de berg.
8
Gast-20332
28-03-2023
8Ski gebied
8Apres ski
8Restaurants
Mooi gebied, goede verbinding met alle gondels.
Eenmaal in het grote gebied kan je direct genieten van een heerlijke omgeving, blauw is zo goed als alles een pad.
Maar als je van rood houd, dan is het een super fijn gebied.
8.4
Gast-20253
09-03-2023
8Ski gebied
9Apres ski
8Restaurants
Super plek voor een wintersport.
Het dorp is erg levendig en heeft veel leuke restaurantjes.
Verder is er genoeg apres ski zowel op de piste als in het dorp voor de liefhebbers.
De pistes zijn erg wisselend. Onze favoriet was de Tux 150 omhoog. Hier zijn genoeg blauwe en rode pistes te vinden. Wel moet je als Snowboader enige vaart houden anders sta je op de iets vlakkere stukken stil.
Ook op de piste zijn genoeg leuke restaurantjes te vinden voor een kop koffie met wat lekkers of een lekkere lunch.
Kortom, wij gaan hier zeker nog eens weer terugkomen.