Informatie over St. Michael im Lungau

Wintersport in St. Michael im Lungau: centraal tussen meerdere skibergen

St. Michael im Lungau ligt op ruim 1.000 meter hoogte in het zuiden van het Salzburgerland. Het dorp ligt tussen verschillende skigebieden, waardoor je tijdens een wintersport gemakkelijk kunt afwisselen. Het dichtst bij ligt Grosseck-Speiereck, met een toegang vanuit St. Michael zelf. Ook Katschberg-Aineck ligt vlakbij en biedt aanzienlijk meer mogelijkheden voor lange skidagen.

Op Grosseck-Speiereck vind je vooral rode pistes, aangevuld met blauwe en zwarte afdalingen. Het gebied heeft een flink hoogteverschil en loopt door richting Mauterndorf. Wie liever meer kilometers maakt, kan naar Katschberg-Aineck, waar je over de bergkam richting Karinthië skiet. Door die keuze hoef je vanuit St. Michael niet iedere dag op dezelfde berg door te brengen.

Het dorp zelf is levendig zonder uitgesproken druk te zijn. Rond het centrum liggen hotels, appartementen, restaurants, winkels en enkele bars. Après-ski is aanwezig, maar blijft kleinschaliger dan in bekende feestbestemmingen. Ook langlaufen en winterwandelen zijn in de Lungau goed mogelijk, mede dankzij de brede en relatief hooggelegen dalbodem.

De ligging boven de 1.000 meter merk je in de winter regelmatig in het dorp zelf. De Lungau staat bekend om koude winternachten en een landschap dat vaak langer wit blijft dan in lager gelegen dalen. Vanuit St. Michael kun je daardoor 's ochtends kiezen tussen verschillende skibergen, terwijl je 's avonds terugkeert naar een dorp dat zelf ook echt winters aanvoelt.

Reviews St. Michael im Lungau

Schrijf een review voor: St. Michael im Lungau

7.7
8Ski gebied
7Apres ski
8Restaurants

Mooie omgeving St Micheal knus en niet te druk. Overkant Annick en Katschberg. Waatbij Annick echt lekker is met lange pistes

7.4
8Ski gebied
6Apres ski
8Restaurants

Weer lekker geskied en geluncht. Après skiën doen we in St.Michael bij de Mandl. Heerlijk eigen gebrouwen biertje. Volgend jaar heerlijk op herhaling.

6.7
8Ski gebied
5Apres ski
7Restaurants

Geniet van de skigebieden van st Michael samen met de omliggende skigebieden . Goed met auto en bus bereikbaar . Alles nog goed betaalbaar en zeer vriendelijk personeel. Ga vooral bij @peteralm eten

6.7
8Ski gebied
5Apres ski
7Restaurants

Heerlijk gebied als je wil skiën en geen behoefte hebt aan apresski.

6
8Ski gebied
2Apres ski
8Restaurants

Leuk familiegebied. Niet groot maar daardoor waarschijnlijk ook niet druk in het hoogseizoen. Waren daar in de krokusvakantie. Genoeg restaurants op de pistes. Aantal liften zijn wel gedateerd maar functioneren prima. Je moet er alleen niet naartoe gaan voor dr apre ski, want die is er niet. Je kan wel lekker beneden wat drinken naast de gondel zeker bij mooi weer zit je daar heerlijk in de zon

6
8Ski gebied
2Apres ski
8Restaurants

Goed wintersport gebied waar je niet lang hoeft te wachten bij de liften. Genoeg restaurants

7
7Ski gebied
6Apres ski
8Restaurants

Heerlijk rustig en vriendelijk gebied. Niet veel pistes, maar er zijn een paar lange pistes bij. De pistes zijn afwisselend. Er zijn een paar mooie rode en zwarte pistes.

5.7
7Ski gebied
3Apres ski
7Restaurants

Heerlijke pistes voor beginnende en wat meer ervaren skiers. Liftjes wat gedateerd en nagenoeg geen apres-ski. Bussen rijden niet de hele dag. Los daarvan uitstekend vermaakt en op rustige lange pistes flink kunnen werken aan mijn techniek

7.4
8Ski gebied
6Apres ski
8Restaurants

Heerlijk gebied, leuke mogelijkheden, wel af en toe met de auto stukje rijden naar andere kant, maar dat drukt de pret niet, voor families een geweldig gebied, kinderen raken er niet de weg kwijt en het blijft dicht bij elkaar, dorpje Lungau is heel gezellig en Gasthof Auwirt is een geweldig verblijf, gerust door twee Hollandse dames, bere gezellig en de culinaire hoogstandjes maakt de dag s'avonds af. we hebben genoten met een groep van 10 man daar en gaan nu komende kerst (2018) erheen met 16 man. Zomers een mooi gebied om motor te rijden, mooie routes zijn er uit gezet en restaurants hebben een motor vriendelijke uitstraling, dat laten ze ook wel blijken. Nou hopelijk barst de sneeuwval los komende weken, dan wordt het weer genieten. Sankt Michael im Lungau, heaven on earth.

7.4
8Ski gebied
6Apres ski
8Restaurants

Gewoon een top ski gebied.